X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Sztuczna inteligencja - powstaje właśnie w Łodzi?

Ostatnia aktualizacja: 31.01.2017 15:57
W przyszłości zwyczajne laptopy i pecety, być może zastąpione zostaną przez komputery neuromorficzne. System takich skomplikowanych urządzeń ma składać się m.in. ze sztucznych synaps i neuronów.
Audio
  • Jak powstaje polska sztuczna inteligencja? (Stacja Nauka/Czwórka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Shutterstock.com

Maciej Rogala Ludzki mózg stworzony jest, by magazynować i analizować dane i tego samego oczekujemy od sztucznych mózgów: nie tylko, by rozpoznawały za nas obrazy, ale także umiały je ze sobą powiązać

Ludzki mózg składa się z około 100 mld neuronów. – Jeśli chcemy zbudować sztuczny mózg, jego podstawowym elementem powinna być sztuczna synapsa. Idealnym kandydatem wydają się być memrystory, czyli oporniki z pamięcią, które przewodzą, ale także zmieniają się pod wpływem informacji, która przez nie przepływa - tłumaczył Maciej Rogala z Wydziału Fizyki i Informatyki Stosowanej Uniwersytetu Łódzkiego. Podkreślał jednak, że by memrystor spełniał rzeczywiście funkcje synapsy, potrzeba dużo więcej. - Niezbędna jest ciągłość przepływu tych infiormacji - dodał ekspert.

Do jakiego stopnia tego typu "sztuczny mózg" może pełnić funkcję sztucznej inteligencji? I jak bardzo takie urząedzenia zrewolucjonizują znany nam świat nauki? Zapraszamy do wysłuchania nagrania materiału reporterskiego Marka Nowackiego.

***

Tytuł audycji: "Dajesz radę"

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Data emisji: 31.01.2017

Godzina emisji: 14.05

kd/jsz

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mięso z probówki - stworzymy hamburgera doskonałego?

Ostatnia aktualizacja: 22.09.2015 09:29
Istnieje prawdopodobieństwo, że mięso z probówki w przyszłości może zastąpić na naszych talerzach tradycyjne kotlety.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Ile matmy jest w biologii, a biologii w matmie?

Ostatnia aktualizacja: 20.10.2016 15:55
Na to pytanie odpowiadają Czwórkowi goście, Zasław Adamaszek i Stanisław Łoboziak, którzy w ramach cyklu "Laboratorium w szufladzie" napisali książki poświęcone matematyce i biologii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Inteligentne miasta? "To się już dzieje"

Ostatnia aktualizacja: 21.10.2016 15:49
Idea smart city, czyli m.in. inteligentny monitoring, który potrafił będzie wyśledzić nas zawsze i wszędzie - to przyszłość mieszkańców wielkich miast?
rozwiń zwiń