Mniej czyli lżej. Korzystasz tylko z 7 aplikacji

Ostatnia aktualizacja: 29.05.2018 13:13
Okazuje się, że 83 procent badanych w raporcie GfK Polonia i Clue PR pt. "Niedoskonałe urządzenia w służbie niedoskonałych konsumentów. O trendzie wabi sabi w technologii" dobrze czuje się w miejscach bez zasięgu telefonicznego czy wi-fi. 
Audio
  • Alicja Wysocka-Świtała i Marta Bierca opowiadają o swoim raporcie i trendach wśród użytkowników nowych technologii (Stacja Nauka/Czwórka)
Alicja Wysocka-Świtała, Marta Bierca - autorki raportu GFK Polonia I Clue Pr
Alicja Wysocka-Świtała, Marta Bierca - autorki raportu GFK Polonia I Clue PrFoto: Patryk Kuniszewicz/Czwórka

- Najpierw byliśmy hiperpołączeni, non stop. Byliśmy zmrożeni na myśl, że choć na sekundę możemy stracić zasięg, a teraz zauważamy trend technologicznej odnowy, tego że jeśli zaczynamy się odłączać choć na chwilę - w środku lasu, w samolocie to zaczynamy czuć oddech ulgi - mówią autorki badania, Alicja Wysocka-Świtała i Marta Bierca. 

Świadomie na odcięcie od sieci decyduje się 1/3 badanych. Zwracają uwagę, że dobrze się czują, gdy nie są on-line. Autorki badania podkreślają, że raport dotyczy osób o wysokiej świadomości technologicznej. 

- Oni doszli do poziomu, gdy pomyśleli - ta technologia zaśmieca mi życie. Maja trochę dosyć - mówią goście Patryka Kuniszewicza. - Zdają sobie sprawę, że dzięki temu, że "wiedzą wszystko", to i wszyscy "wiedzą wszystko" o nich - dodają. 

Goście Czwórki podkreślają, że wiele osób dostrzega nadmiar nowych technologii w swoim otoczeniu, z tego względu rezygnują z nich. Czy producenci nowych gadżetów i technologii dostrzegają nowy trend wśród użytkowników? Jak to jest z aplikacjami na naszych urządzeniach mobilnych? Czy nasze potrzeby są wykreowane przez technologie?

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Goście: Alicja Wysocka-Świtała, dr Marta Bierca (autorki raportu GFK Polonia i Clue Pr)

Data emisji: 28.05.2018

Godzina emisji: 12.21

pj/kd

Czytaj także

Medycyna nuklearna - przyszłość diagnostyki chorób

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2018 14:28
- Metody radiologiczne: rentgent, ultrasonograf, tomograf komputerowy czy rezonans magnetyczny zawsze definiują zmianę chorobową w postaci zaburzeń w zmianie narządu, a nie zawsze zaburzenie w budowe odpowiada zmianie chorobowej - wyjaśniał prof. Leszek Królicki z Zakładu Medycyny Nuklearnej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wynalazki licealistów dla osób z dysfunkcjami

Ostatnia aktualizacja: 20.04.2018 14:46
Skomplikowane projekty informatyczne i inżynieryjne nie są już dla nich tajemnicą. Koła naukowe, całe klasy podejmują wyzwanie konkursu "Projekt z klasą". W "Stacji Nauka" pokazują, jak dzięki temu mogą pomóc niepełnosprawnym.
rozwiń zwiń