Mają oczy dookoła głowy - kamery sieciowe

Ostatnia aktualizacja: 05.10.2018 18:00
Ma cztery obiektywy i widzi wszystko w promieniu 180 stopni. - Dwie takie kamery, połączone plecami, rejestrują wszystko to, co dzieje się dookoła - wyjaśnia Karol Dominiczak z firmy Axis Communications. 
Audio
  • Do czego służą i jak działają kamery sieciowe? (Stacja Nauka/Czwórka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Drop of Light /Shutterstock.com

Urządzenia mają pomagać osobom pracującym w centrach zarządzania kryzysowego. - Dzięki kamerom możliwe jest szybkie reagowanie. Nawet w sytuacji, w której z jednej strony mamy wypadek samochodowy, a z drugiej napad - tłumaczy gość Czwórki.

Takie kamery funkcjonują już w wielu miastach jako inteligentne czujniki zbierające w czasie rzeczywistym dane o ruchu ulicznym, zakłóceniach, korkach, robotach drogowych i wypadkach. Czym kamery sieciowe różnią się od obrotowych? Czy kiedyś zastąpią człowieka? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.


Karol Dominiczak z kamerą sieciową Karol Dominiczak z kamerą sieciową

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Gość: Karol Dominiczak (Axis Communications)

Data emisji: 5.10.2018

Godzina emisji: 12.15

kul/bch

Czytaj także

Medycyna nuklearna - przyszłość diagnostyki chorób

Ostatnia aktualizacja: 16.04.2018 14:28
- Metody radiologiczne: rentgent, ultrasonograf, tomograf komputerowy czy rezonans magnetyczny zawsze definiują zmianę chorobową w postaci zaburzeń w zmianie narządu, a nie zawsze zaburzenie w budowe odpowiada zmianie chorobowej - wyjaśniał prof. Leszek Królicki z Zakładu Medycyny Nuklearnej.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Muzeum Komputerów Osobistych. O nostalgii za pixelami

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2018 16:40
Dawno, dawno temu, przed epoką X-Boxa i Playstation, był m.in. Pegasus, który w oka mgnieniu rozszedł się po całej Polsce. Dziś jako eksponat jest wystawiany w Muzeum Komputerów Osobistych w Łodzi.
rozwiń zwiń