X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy skrobaczka umili poranki kierowcom?

Ostatnia aktualizacja: 16.01.2019 14:29
Gdy za oknem zima, śnieg i mróz kierowcy muszą, w swych planach poranka, uwzględnić odśnieżanie auta. Z podgrzewaną skrobaczką będzie to łatwiejsze. 
Audio
  • Jak działa podgrzewana skrobaczka? (Stacja Nauka/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: l i g h t p o e t/Shutterstock

- Przykładem niepotrzebnych gadżetów samochodowych może być mikrofala do auta czy figurka do zainstalowania na desce rozdzielczej - mówi Damian Szewczyk z Koła Naukowego Robotyki "Scaner" Politechniki Łódzkiej. - Na tle takich urządzeń podgrzewana skrobaczka do szyb wydaje się być pożyteczną rzeczą - dodaje. 

Najprostszy i najtańszy model takiego gadżetu kupimy już za kilkanaście złotych, te profesjonalne kosztują około 200 zł. Podgrzewana skrobaczka działa na baterie. Może pracować 20 minut przy najwyższych obrotach, zaś ładowanie jej przez gniazdo zapalniczki trwa 3 godziny. A jakiej konserwacji potrzebuje ten gadżet? Czy rzeczywiście ułatwia odśnieżanie aut? O tym w materiale Oliwii Olczyk. 

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Materiał: Oliwia Olczyk 

Data emisji: 16.01.2018

Godzina emisji: 12.39

pj/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Zima wyzwaniem dla kierowców? Jak się do niej przygotowują polscy użytkownicy dróg?

Ostatnia aktualizacja: 29.11.2016 15:09
Zima to trudny czas nie tylko dla kierowców, ale i dla ich pojazdów. Warunki panujące na drogach nie sprzyjają poruszaniu się po jezdni, a zanim w ogóle uda nam się wyruszyć w miasto, musimy odśnieżyć samochód i uruchomić zmarznięty silnik. Choć to dopiero początek zimy, kierowcy już zaczęli się do niej przygotowywać.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Wrotki - zacznij od tuptania na trawie

Ostatnia aktualizacja: 03.11.2018 10:46
- Najlepiej pierwsze kroki na wrotkach stawiać na trawie - mówi Mateusz Jędrzejczyk, instruktor jazdy na wrotkach. - Na takim podłożu wrotki nam nie "wyjadą". Nasze stopy należy ułożyć w kształcie litery V, pięty złączone - dodaje.
rozwiń zwiń