X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Męskie atuty: wzrost i atletyczna sylwetka. Co na to ewolucja?

Ostatnia aktualizacja: 18.03.2019 14:04
Wygląd zewnętrzny i jego atrakcyjność jest jednym z ważniejszych czynników decydujących o zachowaniu wobec drugiej osoby. Na co patrzą kobiety?
Audio
  • Dr Magdalena Babiszewska wyjaśnia, na jakie przymioty męskiego ciała zwracają uwagę kobiety (Stacja Nauka/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Glow Images/East News

mężczyzna litery języki 1200x660.jpg
Czy językoznawca może wytropić mordercę?

Jedną z ważniejszych cech określających męską atrakcyjność jest wysokość ciała i jego atletyczna budowa. - Generalnie panie lubią dobrze zbudowanych mężczyzn - mówi dr Magdalena Babiszewska. - Szerokie barki, w stosunku do wąskiej talii, mogą sugerować, że ten mężczyzna jest silny i ma dużą zręczność. BMI przy ocenie atrakcyjności panów nie jest tak istotne. Panie bardziej zwracają uwagę na atletyczną budowę ciała - dodaje. 

Okazuje się jednak, że nie wszyscy mężczyźni muszą ćwiczyć. Niektórzy mają szczęście, bo są wysocy. Jak podkreśla Czwórkowy gość, wysokim panie są w stanie wybaczyć inne niedostatki, jak brzuszek czy łysina. - Badania wykazują, że panowie, którzy są wyżsi mają większe szanse spłodzenia potomka niż niżsi - mówi Magdalena Babiszewska. - Najbardziej preferowany wzrost panów to 180-185 cm - dodaje. 

Jak to wszystko się bada? Co mówi na ten temat ewolucja? Czy niższe kobiety wybierają tak wysokich mężczyzn, jak ich wyższe koleżanki? O tym w rozmowie ze "Stacji Nauka". 

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Patryk Kuniszewicz

Gość: dr Magdalena Babiszewska (antropolog fizyczny, biolog ewolucyjny )

Data emisji: 18.03.2018

Godzina emisji: 12.23

pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

DNA - nasza broń w walce z bakteriami

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2019 17:04
- DNA kojarzy się nam z cząsteczkami wewnątrz komórek. Tam spełnia rolę kodu - informacji o tym, jak mają wyglądać białka, które budują nasze komórki - mówi Mariusz Gogól. Okazuje się, że na zewnątrz komórek także są skuteczne.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Oksytocyna - hormon miłości

Ostatnia aktualizacja: 11.02.2019 14:26
- Miłość to fenomen, który pozostawia bardzo wiele do wyjaśnienia, mimo że znamy wiele hormonów z nią związanych - mówi dr Magdalena Babiszewska. - Do aspektów biologicznych dochodzą te psychologiczne czy społeczne - dodaje. 
rozwiń zwiń