Kongres Nauka i Media 2022. Co się działo w Gdyni?

Ostatnia aktualizacja: 05.12.2022 14:55
- Nauka też jest cool i warto o niej mówić - przekonują organizatorzy tegorocznej odsłony Kongresu Nauka i Media 2022. Czwórka objęła patronat nad tym wydarzeniem. 
Kongres Nauka i Media to wydarzenie pod patronatem Czwórki
Kongres Nauka i Media to wydarzenie pod patronatem CzwórkiFoto: Ground Picture/ Shutterstock

Kongres Nauka i Media odbywa się już czwarty raz. Jak podkreślają twórcy wydarzenia "spotkanie jest znakomitą okazją do nawiązania kontaktów, posłuchania wykładów i wzięcia udziału w warsztatach."

W Pomorskim Parku Naukowo-Technologicznym 5 grudnia uczestnicy mogli m.in. wziąć udział w wykładzie art&science o atrakcyjnym przekazywaniu wiedzy naukowej w mediach. Nie zabrakło również zajęć praktycznych w postaci szkoleń medialnych. Można było także wziąć udział w budowaniu wsparcia systemowego, czyli wraz z innymi wspólnie tworzyć wytyczne i szkolenia dla naukowców i dziennikarzy. 

ZOBACZ WIĘCEJ Patronaty Czwórki <<<

Jak podkreślała gość Czwórki, uczestnicy wydarzenia mogli wziąć udział m.in. w niesamowitym wykładzie o tym, czy naukę da się zwizualizować. - Było także o deszczu, plakatach, smażonym bekonie, znaczkach pocztowych - wyliczała Małgorzata Krokowska-Paluszak ze Stowarzyszenia Rzecznicy Nauki.

W ramach Kongresu odbył się m.in. konkurs na Rzecznika Nauki 2022, a także warsztaty. Jak podkreślała gość Czwórki, to "przestrzeń niezwykle ważna dla organizatorów". - W ubiegłym roku opracowaliśmy Manifest Popularyzatora Nauki. To pierwszy taki dokument w Polsce - mówiła Małgorzata Krokowska-Paluszak. - Tam zawarliśmy "kamienie milowe" dla polskiej popularyzacji - podkreślała. Podczas Kongresu pracowano także w trzech grupach warsztatowych nad tematem szkoleń medialnych na uniwersytetach.

Posłuchaj
09:12 czwórka nauka_PR4_AAC 2022_12_05-12-22-55.mp3 O Kongresie Nauka i Media 2022 opowiada Małgorzata Krokowska-Paluszak (Stacja Nauka/Czwórka) 

***

Tytuł audycji: Stacja Nauka

Prowadzi: Adrianna Janiszewska

Gość: Małgorzata Krokowska-Paluszak (Stowarzyszenie Rzecznicy Nauki)

Data emisji: 05.12.2022

Godzina emisji: 12.38

kd

Czytaj także

Po co nam studia? "Nie muszą zaważyć na późniejszym życiu"

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2022 18:00
- To, czy iść na studia, jest sprawą indywidualną. Uczelnie otworzą przed nami pewnie niektóre drzwi do przyszłej kariery zawodowej, ale najczęściej najważniejsza i tak jest własna praca i samorozwój - podkreślał przedsiębiorca Michał Barczak. 
rozwiń zwiń