Kary za retusz zdjęć? "To nie zadziała"

Ostatnia aktualizacja: 13.10.2017 17:50
Francja wprowadziła kary za brak oznaczeń retuszowanych zdjęć i reklam. Czemu ma służyć ten przepis i czy w Polsce może się przyjąć?
Audio
  • O retuszowaniu zdjęć i potrzebie podobania się za wszelką cenę (Czat Czwórki/Czwórka)
Kara za brak oznaczeń o retuszowaniu zdjęć wynosi we Francji 30 proc. budżetu kampanii reklamowej i nie mniej niż 37,5 tys. euro (zdj. ilustracyjne)
Kara za brak oznaczeń o retuszowaniu zdjęć wynosi we Francji 30 proc. budżetu kampanii reklamowej i nie mniej niż 37,5 tys. euro (zdj. ilustracyjne)Foto: Shutterstock/dom. publiczna/Subbotina Anna

Marcin Cejrowski Dziś "beautyfikatory", czyli upiększające filtry, dostępne są za darmo, w każdym typie smartfona. Większość gwiazd korzysta z tych narzędzi

- Według mnie nic to zmieni, bo nawet jeśli przepis jest rewolucyjny, to mocno spóźniony. Mówi się, że to ma być sposób na walkę z rożnymi zaburzeniami, na przykład odżywiania u młodych dziewcząt. Tyle, że dzisiaj dziewczyny nie przeglądają już kolorowych magazynów, tylko portale społecznościowe, takie jak Instagram, gdzie retuszowanie zdjęć jest na porządku dziennym - tłumaczy Marcin Cejrowski, redaktor naczelny "Plejada.pl". Jego zdanie podziela Kamila Kubiak, która pracowała w najlepszych agencjach w Paryżu, Nowym Jorku, Moskwie i w Warszawie. - Dodatkowa kwestia to operacje plastyczne, na które często decydują się gwiazdy. Po ingerencji skalpela zdjęcie nie musi być retuszowane, ale to wcale nie oznacza, że jest naturalne - przekonuje gość Czwórki.   

Czy naturalność ma rację bytu "na salonach"? Jak działa polski show-biznes? I jak wygląda praca na "hali reszuterów"? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Kamila Kubiak (pracowała w najlepszych agencjach w Paryżu, Nowym Jorku, Moskwie i w Warszawie) i Marcin Cejrowski (redaktor naczelny "Plejada.pl")

Data emisji: 13.10.2017

Godzina emisji: 15.05

kul/ag

Czytaj także

Zmiany w życiu zacznij od... szafy!

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2017 12:00
Nowa bluzka, buty i torebka poprawiają humor. Ważne, aby odpowiednio je dobrać. - Ubrania mają być aktualne, mają komunikować, że wiemy, co się dzieje na świecie w sklepach. Ale nie mogą być przebraniem - tłumaczy w Czwórce osobista stylistka Karolina Wieczorek.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Rzemiosło i rękodzieło. Nowy trend czy powrót do tradycji?

Ostatnia aktualizacja: 10.08.2017 18:00
- Stajemy się coraz bardziej estetycznie uwrażliwieni, więc nie ma w tym nic dziwnego, że przybywa ludzi, którzy mają dosyć produkcji taśmowej - przekonuje Marianna Krystew, architektka wnętrz, która odpowiadając na zapotrzebowanie klientów, zajęła się odnawianiem mebli.
rozwiń zwiń