Zmiany w życiu zacznij od... szafy!

Ostatnia aktualizacja: 10.02.2017 12:00
Nowa bluzka, buty i torebka poprawiają humor. Ważne, aby odpowiednio je dobrać. - Ubrania mają być aktualne, mają komunikować, że wiemy, co się dzieje na świecie w sklepach. Ale nie mogą być przebraniem - tłumaczy w Czwórce osobista stylistka Karolina Wieczorek.
Audio
  • Jak się ubierać, by dzięki ubraniom odmieniać swoje życie na lepsze? (Dajesz radę/Czwórka)
Jak kupować ubrania, żeby zawsze świetnie wyglądać? - Wybieraj strój, który na ciebie zasługuje - radzi nasza ekspertka
Jak kupować ubrania, żeby zawsze świetnie wyglądać? - Wybieraj strój, który na ciebie zasługuje - radzi nasza ekspertkaFoto: ozero1504/Shutterstock.com

Karolina Wieczorek Trendy są gdzieś z boku, najważniejsze jest to, jacy jesteśmy indywidualnie. Idąc śladem tego, co zmienia się w sklepach nie zbudujemy ciekawej i autentycznej szafy. A ubrania mają być autentyczne

Jak przekonywała ekspertka, najważniejsze, by dobrze czuć się w tym, co mamy na sobie. - Ludzie często nie patrzą na siebie obiektywnie. Mówią "nie założę tej sukienki, bo nie pasuje do mojej sylwetki". To nie zawsze jest prawda - opowiadała w Czwórce stylistka Karolina Wieczorek. Radziła też, w jaki sposób "wspierać się" strojem. - Zanim zajrzymy do szafy zastanówmy się, jak będzie wyglądał nasz dzień, dokąd się wybieramy i dla kogo chcemy się ubrać. Na przykład strój zbyt "codzienny" do pracy, w której obowiązuje dress code sprawi, że będziemy czuli się niestosownie - mówiła ekspertka.

Tłumaczyła, co zrobić, gdy musimy zakładać do pracy marynarkę, a ten strój zupełnie nam nie odpowiada, mówiła, jakie nawyki ubraniowe mają kobiety, a jakie mężczyźni i czemu wielu z nas ma w szafach m.in. kilka takich samych bluzek, bądź spodni. Słuchacze Czwórki zaś w sondzie Oli Rebelińskiej zdradzali, jakie ubrania poprawiają im nastrój, jakie go obniżają, a jakie sprawiają m.in., że czują się bardziej pewni siebie.

Karolina Wieczorek Ubraniami powinniśmy sobie pomagać. Otwierać drzwi, a nie budować mury. Dobrze ubrane kobiety osiągają cele zawodowe, lepiej się ze sobą czują, widzą większy sens w dbaniu o siebie i dostrzegają swoją wartość

***

Tytuł audycji: "Dajesz radę"

Prowadzi: Marta Hoppe

Gość: Karolina Wieczorek (osobista stylistka i doradca zakupów i wizerunku)

Data emisji: 10.02.2017

Godzina emisji: 14.10

kd/mz

Czytaj także

Kult ciała. "Pierwsze wrażenie robi się tylko raz"

Ostatnia aktualizacja: 13.01.2016 17:24
- Jesteśmy wzrokowcami i to bez względu na płeć, dlatego wygląd ma znaczenie w nawiązywaniu relacji - przekonuje coach Jędrzej Stępień.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Masz kompleksy? Walcz z nimi skutecznie!

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2016 18:36
Grube nogi, za duży nos, zbyt niski wzrost - nastoletnie Polki mają kompleksy. Są skrajnie krytyczne wobec siebie, niezadowolone z życia i na ciągłej diecie.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Otyłość - kiedy zaczyna się choroba i jak jej uniknąć?

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2017 18:00
Dawniej postrzegana była jako symbol dostatku i bogactwa. Dziś ma ją 20 proc. Polaków, choć pewnie wcale nie jest ona im potrzebna. Zła dieta, brak ruchu, geny - to wszystko może prowadzić do nadwagi, a nawet otyłości, czyli stanu który nie pozostaje obojętny dla zdrowia.
rozwiń zwiń