Coaching. "Tworzymy formułę szczęścia klientów"

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2018 18:49
Do niedawna z problemami szło się do na terapię do psychologa albo rozmawiało o swoich problemach z bliskimi. Potem pojawili się coache. - Coaching to metoda wspierania ludzi w definiowaniu celów, znajdowaniu drogi do ich osiągnięcia i ostatecznie w osiąganiu ich - mówił psycholog Jan Jędrzejczyk.
Audio
  • Istota coachingu - rozmowa z Taisją Laudy i Janem Jędrzejczykiem (Czat Czwórki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/Max4e Photo

coaching 1200.jpg
"Coaching to nie tylko życiowe wsparcie"

Dziś na rynku swoje usługi oferują life coache, creativity coache, sex coache, diet coache, czy skin coache. - Coach nie ma prawa wskazywać drogi, a jedynie ukierunkowuje na nią poprzez zadawanie pytań. Coach ma przenosić człowieka na wyższy poziom samoświadomości, a nie zarobku - podkreślała Taisja Laudy. 

Coache mają inspirować, dawać możliwość wglądu w siebie. Pracują najczęściej w korporacjach, podczas wyjazdów integracyjnych, czy szkoleń. Jak wybrać właściwego coacha? - Są wśród nich ludzie, którzy swoją pracę wykonują z powołania, a inni, bo lubią i można dużo zarobić. Dlatego, jeśli chcemy wybrać coacha, który się nami zajmie we właściwy sposób warto zadać kandydatom to pytanie: dlaczego robią to, co robią - tłumaczyła Taisja Laudy. - Poza tym, jeśli idziemy do coacha, bo mamy problemy finansowe, a okazuje się, że coach sam musi pożyczać pieniądze, to uciekajmy od niego - dodaje.

Nie uczymy ludzi niczego nowego, ale na podstawie ich dotychczasowych doświadczeń tworzymy tak zwaną formułę szczęścia danej osoby Taisja Laudy

Jak wygląda praca z coachem i jak szukają oni u klientów mocnych stron? Dlaczego - jak wynika z badań Instytutu Gallupa - ludzie nie dostrzegają własnych potrzeb i talentów i większość nie wybiera drogi zawodowej, do której ma predyspozycje? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. A co o coachingu i współpracy z coachami sądzą słuchacze Czwórki? To sprawdzał reporter Robert Malinowski.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotował: Robert Malinowski

Goście: Taisja Laudy (certyfikowany trener i coach mocnych stron, Instytut Gallupa), Jan Jędrzejczyk psycholog i coach

Data emisji: 18.06.2018

Godzina emisji: 15.10

kd/gs


Czytaj także

Grzechy Polaków w przestrzeni publicznej. Czego nam nie wolno?

Ostatnia aktualizacja: 26.04.2018 18:45
Głośne rozmowy przez telefon, śmiecenie, nieprawidłowe parkowanie - to spory problem w miejscach ogólnodostępnych. Co nam wolno w przestrzeni publicznej, które zachowania irytują innych najbardziej, a jakie grzechy najczęściej popełniamy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pierwsza Komunia jak mini-wesele. "Zrezygnujmy z show na rzecz relacji"

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2018 17:00
Zbliża się sezon komunijny. Kilkanaście lat temu było to skromna uroczystość obchodzona w gronie rodzinnym. Dziś aspekt duchowy Pierwszej Komunii przysłaniają zupełnie inne kwestie...
rozwiń zwiń

Czytaj także

Modraszka - ogród, który połączył mieszkańców Bielan

Ostatnia aktualizacja: 04.05.2018 18:27
Więcej zieleni między blokami, wspólna przestrzeń na działania sąsiedzkie - takie cele przyświecały mamom z warszawskich Bielan, które stworzyły Ogród Modraszka.
rozwiń zwiń