X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Wandalizm. Dobro wspólne, czyli… niczyje?

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2016 08:50
Publiczna przestrzeń często narażona jest na akty wandalizmu. Przepisy zakładają karanie osób, które niszczą dobro wspólne, ale nie zawsze udaje się je złapać.
Audio
  • Wandalizm - jakie są jego źródła i czy da się z nim walczyć? (Się mówi/Czwórka)
Wandalizm to plaga wielu dużych miast
Wandalizm to plaga wielu dużych miastFoto: Pixabay.com/Public domain

Jak przekonywali goście Czwórki jedną z podstawowych form walki z wandalami jest brak tolerancji i przyzwolenia społecznego na takie zachowania. - Zdecydowanie należy reagować i zwracać uwagę stosownie na tego typu przewinienia - mówili eksperci w rozmowie z Piotrem Firanem. - Często obawiamy się, sądzimy, że osoba, która coś niszczy jest agresywna. Doświadczenie pokazuje jednak, że łagodne zwrócenie uwagi przynosi z reguły zamierzony efekt.

W Czwórce eksperci tłumaczyli m.in., dlaczego poszanowanie dobra wspólnego "nie leży w naturze Polaków", mówili także, jak warto zmieniać świadomość rodaków, i jaka jest rola rodziców i wychowawców w zażegnywaniu tego typu procederów w przyszłości. W programie dyskutowaliśmy także o tym, czy jesteśmy… społeczeństwem obywatelskim.

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Gość: Mateusz Zaremba (socjolog z Uniwersytetu SWPS), Jarosław Dąbrowski (Fundacja Świat Bez Wandalizmów), Rościsław Szwedow (Fundacja Świat Bez Wandalizmów)

Data emisji: 02.06.2016

Godzina emisji: 14.00

kd/tj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Od Warszawy do Szczecina - tajemnice miast

Ostatnia aktualizacja: 28.03.2016 18:00
W wiosenne popołudnie warto wybrać się na spacer. W każdym mieście i miasteczku można znaleźć wiele niesamowitych zakamarków.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dachy - zapomniana przestrzeń miejska

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2016 13:52
Dachy to doskonałe miejsce na sąsiedzkie pikniki, ogrody, mikrosaunę i samowar, o czym w Czwórce przekonywała architektka Gosia Kucińska.
rozwiń zwiń