Jak być mężczyzną skoro spada testosteron?

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2018 16:50
Są niedojrzali, cały czas potrzebują nowych zabawek, a ostatnio słabną i tracą swoją pozycję na rzecz kobiet. Wzorzec mężczyzny na przestrzeni ostatnich dziesięcioleci bardzo się zmieniał - jak wygląda dziś?
Audio
  • Czy mamy do czynienia z kryzysem męskości i na czym dokładnie on polega? (Czat Czwórki/Czwórka)
Od lewej: Marcin Grudzień, Kamil Pawelski i Ewa Kempisty - Jeznach
Od lewej: Marcin Grudzień, Kamil Pawelski i Ewa Kempisty - JeznachFoto: Czwórka/Adam Świetlicki

Z badań wynika, że u współczesnego mężczyzny spada poziom testosteronu. - Najważniejszym czynnikiem odpowiedzialnym za ten stan rzeczy jest oczywiście stres. Ale też zanieczyszczenie środowiska naturalnego oraz... wielozadaniowość - wymienia Ewa Kempisty-Jeznach i tłumaczy w jaki sposób Dolina Krzemowa "załatwiła" męskość. 

Z czego wynika ta ewolucja? Na jakich polach mężczyźni realizują swoją potrzebę rywalizacji? Jak odnajdują się w dzisiejszym świecie pełnym silnych kobiet? Zapraszamy do wysłuchania całej dyskusji, w której udział wzięli także Kamil Pawelski, czyli Ekskluzywny Menel oraz Marcin Grudzień z Fundacji Masculinum.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotował: Michał Piwowarek

Goście: dr n.med. Ewa Kempisty-Jeznach (lekarka medycyny męskiej), Kamil Pawelski (blog Ekskluzywny Menel), Marcin Grudzień (Fundacja Masculinum)

Data emisji: 22.06.2018

Godzina emisji: 15.10

kul/pg

Czytaj także

Kiedy zaczyna się dorosłość i dlaczego... tak się jej boimy?

Ostatnia aktualizacja: 06.11.2017 18:27
- Młodzi ludzie z jednej strony wiedzą, że są już dorośli, z drugiej strony uważają, że brak im kompetencji społecznych i emocjonalnych, by zacząć samodzielne życie - wynika z badań.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Coaching. "Tworzymy formułę szczęścia klientów"

Ostatnia aktualizacja: 18.06.2018 18:49
Do niedawna z problemami szło się do na terapię do psychologa albo rozmawiało o swoich problemach z bliskimi. Potem pojawili się coache. - Coaching to metoda wspierania ludzi w definiowaniu celów, znajdowaniu drogi do ich osiągnięcia i ostatecznie w osiąganiu ich - mówił psycholog Jan Jędrzejczyk.
rozwiń zwiń