X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Syndrom pełnego gniazda. O ucieczce od dorosłości

Ostatnia aktualizacja: 07.08.2017 18:00
Z raportu Centrum Badania Opinii Społecznej wynika, że ponad połowa osób pełnoletnich, stanu wolnego, które mieszkają z rodzicami to mężczyźni. Dlaczego nie kwapią się do wyprowadzki?
Audio
  • Na czym polega syndrom pełnego gniazda i czy mamy do czynienia z pokoleniem dorosłych dzieci? (Czat Czwórki/Czwórka)
Czy syndrom pełnego gniazda jest już problemem społecznym?
Czy syndrom pełnego gniazda jest już problemem społecznym?Foto: Shutterstock.com/SpeedKingz

Leon Ciechanowski Jednym z najważniejszych powodów do usamodzielnienia się jest chęć posiadania rodziny. Męża, żony, a przede wszystkim własnych dzieci

Okazuje się, że najczęściej podawanymi powodami są wygoda, poczucie więzi z rodzicami i związana z tym zależność emocjonalna.- Wiele młodych osób, zwłaszcza spoza Warszawy, decyduje się na mieszkanie z rodzicami z oszczędności. Wolą pieniądze odkładać na coś, co nazwać możemy "dobrym startem w dorosłość". Na samochód albo wkład własny na mieszkanie - wyjaśnia trener biznesu Michał Paracki.

Niestety w dzisiejszych czasach młodzi ludzie napotykają coraz więcej utrudnień blokujących im start w dorosłe życie. - Z najnowszych badań wynika, że młode pokolenie nadal odczuwa skutki światowego kryzysu z 2008 roku. To oni zarabiają najmniej, to ich najczęściej dotykają bezrobocie oraz wykluczenie zawodowe i edukacyjne. To dotyczy to nie tylko Polski - dodaje dr Rafał Towalski.

Jakie implikacje dla przyszłości może mieć trudność z rozpoczęciem samodzielnego życia? Czy studia doktoranckie mogą być dowodem na "miganie się" od odpowiedzialności? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

Czytaj także
pieniądze miłość 1200.jpg
Pieniądze. Jak o nich rozmawiać w związku?

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: dr Rafał Towalski (Szkoła Główna Handlowa), Leon Ciechanowski (psycholog, Uniwersytet SWPS),  (trener biznesu)

Data emisji: 7.08.2017

Godzina emisji: 15.08

kul/bch

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Głowa ważniejsza niż portfel. Co znaczą pieniądze?

Ostatnia aktualizacja: 07.06.2017 10:30
Pieniądzom przypisujemy możliwość zapewnienia sobie poczucia bezpieczeństwa, statusu społecznego, czasem władzy. Kompensują kompleksy i wpływają na nasze relacje z ludźmi. - Dla każdego pieniądze oznaczają coś innego - mówiła dr hab. Dominika Maison, dziekan Wydziału Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego i autorka książki "Polak w świecie finansów". 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Efekt wioski. Dlaczego warto być z innymi ludźmi?

Ostatnia aktualizacja: 03.08.2017 10:20
- Stare afrykańskie porzekadło mówi, że, żeby wychować dziecko, potrzeba całej wioski. I ta wioska rozumiana jest jako zbiorowisko ludzi, którzy ze sobą żyją - mówi dr Ewa Woydyłło.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Przemoc wobec kobiet. "Nie zatrzymywana - postępuje"

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2017 11:43
W Polsce co 40 sekund ma miejsce akt przemocy wobec kobiet. Blisko połowa ofiar pozostaje w związkach formalnych. - Ważne, by kobiety zrozumiały, że same sobie nie będą w stanie poradzić i by głośno mówiły o tym, co dzieje się w ich domach - tłumaczyła psycholog Iwona Byśkiniewicz.
rozwiń zwiń