Coaching. "To nie tylko życiowe wsparcie!"

Ostatnia aktualizacja: 21.06.2017 14:00
- Coaching to nie są spędy motywacyjne. To relacja jednej osoby z drugą, ewentualnie coacha z pewnym homogenicznym zespołem. Wtedy ma to sens - przekonuje Robert Grzybek, autor książki "Coaching odczarowany".
Audio
  • Jak odczarować coaching? (Strefa Prywatna/Czwórka)
Robert Grzybek - autor książki Coaching odczarowany
Robert Grzybek - autor książki "Coaching odczarowany"Foto: Czwórka

Robert Grzybek Najbezpieczniej jest myśleć o coachingu jako o realcji motywator-menedżer pracujący z zespołem. Dla mnie przykładem takiego coacha jest francuski siatkarz i selekcjoner Stéphane Antiga

W swojej publikacji gość Czwórki mierzy się z zachwytem nad coachingiem, jak również z jego brutalną krytyką. Przede wszystkim wskazuje jednak, że praca coacha wymaga ogromnej wiedzy o funkcjonowaniu psychologicznym człowieka, znajomości realiów biznesowych i dojrzałości, a nie jedynie umiejętności słuchania, zadawania pytań i wygłaszania inspiracyjnych przemówień. - Coaching ma bardzo wiele twarzy i cały czas nadawane są mu nowe znaczenia. Ja postanowiłem sie skupić na tym, co dotyczy związku między liderem a jego zespołem. Na usprawnieniu tej relacji - wyjaśnia Grzybek. 

Jak pracować z ludźmi, by samodzielnie doskonalili swoje umiejętności? Jak stosować metody coachingowe w zarządzaniu i na jakich warunkach warto inwestować we wsparcie zewnętrznego coacha? O tym m.in. mówimy w audycji.

***

Tytuł audycji: Strefa Prywatna

Prowadzi: Jakub Jamrozek

Gość: Robert Grzybek (autor książki "Coaching odczarowany")

Data emisji: 20.06.2017

Godzina emisji: 20.05

kul/jsz

Czytaj także

Co zrobić, "żeby się chciało tak, jak się nie chce"?

Ostatnia aktualizacja: 02.06.2017 14:57
Te słowa Kubusia Puchatka są mottem przewodnim tego wydania "Strefy Prywatnej", w której razem z twórczyniami warsztatów "Róż się! Poznaj siebie" Adą Jakimowicz i Ewą Jaczewską aktywizujemy umysły i ciała, aby osiągnąć sukces i lepiej poznać siebie. Za co siebie lubimy?
rozwiń zwiń

Czytaj także

Percepcja bez granic. Czy jest możliwa do osiągnięcia?

Ostatnia aktualizacja: 08.06.2017 20:38
Jak poznajemy otaczający nas świat i czy jest właśnie taki, jakim go widzimy? - Percepcja to rozumienie, uprzytomnienie i odbieranie świata na pewnym poziomie. Percepując widzimy własności przedmiotów i relacje między nimi w czasie i przestrzeni. To bardzo bogata siatka - mówił prof. Robert Piłat.
rozwiń zwiń