Jolanta i Maciej Adamczewscy: czas to podstawa w podróżowaniu autostopem

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2018 18:37
Maroko nie było ich wymarzonym celem podróży. Tak się złożyło, że odwiedzili ten kraj dwukrotnie, spędzili tam w sumie blisko 3 miesiące. Dziś twierdzą, że nadal czują niedosyt.
Audio
  • Jolanta i Maciej Adamczewscy o ich podróży do Maroka (Czat Czwórki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/Walkerssk

Maroko trzeba zwiedzać bez pośpiechu. To miejsce, w którym trzeba pobyć Jolanta i Maciej Adamczewscy

- Podróżujemy głównie autostopem. Teraz, po latach doświadczeń w drodze wiemy, że to nasz ulubiony środek komunikacji - opowiadała podróżniczka Jolanta Suszko-Adamczewska. - Dzięki temu można poznać kraj od środka, znaleźć się blisko ludzi, być z nimi na co dzień. Próbowaliśmy podróżować własnym samochodem, ale szybko odkryliśmy, że brakuje nam kontaktu z innymi ludźmi - mówiła.

- W Maroku interesowali mnie głównie ludzie, którzy postanowili wieść życie wysoko w górach, w jaskiniach. Berberowie żyją poza prawem. Nie płacą podatków, nie posyłają swoich dzieci do szkół. Żeby do nich dotrzeć, musieliśmy się do nich zbliżyć. Turyści nie są tam mile widziani - opowiadał Maciej "Meru" Adamczewski.

Jak wygląda Maroko poza dużymi metropoliami, jak Marrakesz? Czym różni się trekking w górach Atlasu od np. tego w polskich Tatrach? Jak gościom Czwórki udało im się wniknąć w kulturę marokańskich nomadów? Zapraszamy do wysłuchania nagrania. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Jolanta Suszko-Adamczewska, Maciej "Meru" Adamczewski

Data emisji: 19.12.2018

Godzina emisji: 15.07

ac/kd

Czytaj także

Polak za granicą. Już nie tylko Egipt i all inclusive?

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2017 19:04
- Mamy coraz większą świadomość tego, co można zobaczyć na świecie i lepiej porozumiewamy się w obcych językach, więc i częściej wyjeżdżamy za granicę - mówi Monika Witkowska, podróżniczka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Salsa kubańska na Karaibach. Magdalena Woźnikiewicz opowiada o Kubie

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 19:37
Cubamia Projekt to strona stworzona z miłości do kultury kubańskiej. Jej autorka Magda Woźnikiewicz prezentuje na niej najświeższe informacje o Kubie, jej barwnej kulturze, tańcu i muzyce. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Historyczny Zanzibar. Jak go znaleźć?

Ostatnia aktualizacja: 12.12.2018 16:54
Wielu polskim turystom Zanzibar kojarzy się z turkusowym oceanem i białymi plażami, ale ta wyspa ma o wiele więcej do zaoferowania. 
rozwiń zwiń