Salsa kubańska na Karaibach. Magdalena Woźnikiewicz opowiada o Kubie

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 19:37
Cubamia Projekt to strona stworzona z miłości do kultury kubańskiej. Jej autorka Magda Woźnikiewicz prezentuje na niej najświeższe informacje o Kubie, jej barwnej kulturze, tańcu i muzyce. 
Audio
  • Projekt Cubamia. Za co kocha się Antyle? (Czat Czwórki)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: AndyLeungHK/Pixabay

Nie każdy Kubańczyk rodzi się doskonałym tancerzem, ale prawdą jest, że są to ludzie o niesamowitej energii i radości życia Magdalena Woźnikiewicz

- Założyłam tę stronę, bo chciałam pokazać ludziom moją miłość do tej wyspy - wspaniałej perły Antyli - wyjaśniała. - Chcę przekazywać jak najwięcej informacji o tym pięknym regionie. 

- Wszystko zaczęło się wraz z moim przyjazdem do Warszawy - opowiadał gość Czwórki. - Zapisałam się na lekcje bachaty - tańca wywodzącego się z wysp Karaibskich. Dzięki tym zajęciom poznałam salsę kubańską, w której zakochałam się od pierwszego tanecznego kroku. Od tamtego momentu coraz bardziej zbliżałam się do Kuby - mówiła w rozmowie z Piotrem Firanem. 

Kuba ma w sobie wszystko, co kocham. Kiedy tam jestem, czuję, że żyję Magda Woźnikiewicz  

Jak udało jej się trafić na wyspę? Kiedy pojawiła się tam po raz pierwszy? Za co kocha klimat i kulturę Karaibów? Jacy są Kubańczycy? Zapraszamy do wysłuchania rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał: Weronika Puszkar

Gość: Magdalena Woźnikiewicz (podróżniczka, blogerka, instruktorka salsy kubańskiej)

Data emisji: 28.11.2018

Godzina emisji: 16.08

ac


Czytaj także

Polak za granicą. Już nie tylko Egipt i all inclusive?

Ostatnia aktualizacja: 24.08.2017 19:04
- Mamy coraz większą świadomość tego, co można zobaczyć na świecie i lepiej porozumiewamy się w obcych językach, więc i częściej wyjeżdżamy za granicę - mówi Monika Witkowska, podróżniczka.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Meksyk. "Do ostrości trzeba się przyzwyczaić"

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2017 17:20
- Moim ulubionym specjałem kuchni meksykańskiej jest sos mole, czyli różnego rodzaju paryczki chili zmieszane z kakao i z czekoladą - opowiada podróżnik Szymon Góralczyk.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Autostop w pojedynkę. Jak podróżować po Ameryce Południowej?

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2018 16:45
Magda Krutel w Ameryce Południowej spędziła dziewięć miesięcy. Po pierwszych trzech, kiedy podróżowała z kilkoma kompanami, postanowiła, że spróbuje autostopu w pojedynkę.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Chcesz wytłumaczyć dziecku świat? Zabierz go w podróż

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2018 17:20
- W trakcie naszej wyprawy codziennie spełnialiśmy marzenia i zdobywaliśmy różne - nie tylko górskie - szczyty - opowiadają podróżnicy Eliza i Wojciech Łopacińscy, którzy wraz z dziećmi objechali dookoła świat.
rozwiń zwiń