X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Księża w drodze do wiernych. Jaki jest sens "kolędy"?

Ostatnia aktualizacja: 11.01.2019 17:00
W ramach odwiedzin duszpasterskich, nazywanych popularnie "kolędą", księża ruszają w teren, by spotkać się oko w oko z wiernymi. Przyjąć księdza, czy nie przyjąć? Jak się okazuje - to dylemat także osób wierzących.
Audio
  • Jak przygotować się na wizytę duszpasterską - czy wystarczy tylko dobra wola? (Czat Czwórki/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Ray Bond/Shutterstock.com

Cała sztuka kolędowania polega na tym, żeby nie pominąć milczeniem rzeczy, które się widzi w domu o. Rafał Huzarski 

Niektórzy przedłużają powrót do domu, inni nie otwierają księdzu drzwi, albo informują ministrantów, że nie życzą sobie wizyty. - W akademikach puka się do każdego, natomiast tych, którzy przyjmują, nie jest tak dużo - mówi o. Rafał Huzarski. - Bardzo lubię taką sytuację, kiedy wchodzę, ludzie są nieprzygotowani, ale udaje się nam przełamać pierwsze lody i rozpoczynają się ciekawe dyskusje - opowiada.   

Zwyczaj odwiedzania przez kapłanów domów wiernych stał się popularny jeszcze w średniowieczu. Część historyków uważa, że to właśnie te spotkania zapoczątkowały organizowanie parafii na terenach Polski. Dziś tak zwana "kolęda" budzi wiele emocji. O czym rozmawiać z księdzem? Co przygotować? Ile "dać" do koperty? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotowała: Weronika Puszkar

Goście: Kasia Szyszka (studentka Uniwersytetu Warszawskiego), o. Rafał Huzarski (jezuita, duszpasterz akademicki), Daniel Wojda (blog Pogłębiarka), Jakub Kądzielski (student Uniwersytetu Warszawskiego) 

Data emisji: 11.01.2019

Godzina emisji: 15.07

kul/pj

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Czy Polacy mają zaufanie do Kościoła?

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2018 17:20
Postrzeganie sytuacji Kościoła katolickiego w ostatnich latach dość istotnie zmieniło się na jego niekorzyść. Jakie skutki może przynieść spadek zaufania do instytucji kościelnej i czy jeszcze można je odbudować?
rozwiń zwiń

Czytaj także

"W świętach chodzi o to, by spędzać je z najbliższymi"

Ostatnia aktualizacja: 25.12.2018 17:50
Na co dzień studiują lub pracują za granicą. Ale gdy zbliżają się święta pakują się i wracają w rodzinne strony, żeby te ważne dla nich chwile spędzić w rodzinnym gronie. Co ciągnie młodych Polaków do Polski w tym wyjątkowym okresie?
rozwiń zwiń