X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy Polacy mają zaufanie do Kościoła?

Ostatnia aktualizacja: 22.11.2018 17:20
Postrzeganie sytuacji Kościoła katolickiego w ostatnich latach dość istotnie zmieniło się na jego niekorzyść. Jakie skutki może przynieść spadek zaufania do instytucji kościelnej i czy jeszcze można je odbudować?
Audio
  • Kościół w XXI - jak powinien wyglądać? (Czat Czwórki/Czwórka)
Ілюстрацыйны здымакFoto: Pixabay.com

- Trzeba popracować nad czarnym PR-em jaki stworzył się wokół Kościoła. I zadbać o skuteczność lekcji katechezy i religii w szkole, które jak na razie nie przynoszą wiekszyść efektów - mówi socjolog religii dr Wojciech Klimski.

W jaki jeszcze sposób Kościół może dostosować się do oczekiwań wiernych? Zdaniem ks. dra Marek Kotyński to kwestia "świadomego katolicyzmu". - Kościół musi odpowiadać na wyższe potrzeby człowieka. Ale zanim do tego dojdzie, my musimy wyzwolić w sobie głód takich potrzeb - wyjaśnia.

Z najnowszych badań CEBOS wynika, że choć wielu Polaków wciąż dobrze ocenia działania Kościoła katolickiego w naszym kraju, to zwłaszcza w ostatnim miesiącu zauważalny jest spadek ocen pozytywnych i wzrost negatywnych. Skąd wzięła się ta tendencja i dokąd nas ona doprowadzi? Zapraszamy do wysłuchania nagrania z audycji.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: ks. dr Marek Kotyński (teolog duchowości), dr Wojciech Klimski (socjolog religii, Uniwersyter Kardynała Stefana Wyszyńskiego)

Data emisji: 22.11.2018

Godzina emisji: 15.10

kul

 

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Kościół w sieci. Czy internet jest alternatywą dla ambony?

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2016 12:10
Internet wkracza w większość dziedzin naszego życia, dlatego instytucje coraz częściej zaczynają, właśnie dzięki tej formie komunikacji, szukać dróg dotarcia do mas. - Tę drogę obiera także polski Kościół - przekonują goście Czwórki.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Czy "kolęda" spełnia swoją rolę?

Ostatnia aktualizacja: 04.01.2018 18:26
Czasem wzbudza popłoch. Czasem nie jest wpuszczany do mieszkania. Niektórym kojarzy się z poborcą podatkowym, innym z psychologiem. Ksiądz odwiedzający parafian podczas tak zwanej "kolędy" może spodziewać się różnych reakcji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

O. Piotr Różański: ksiądz w sutannie powinien prowokować

Ostatnia aktualizacja: 22.06.2018 11:30
"Zobaczcie komu Pan Bóg powierzał realizację planu zbawienia: Noe był pijakiem. Mojżesz jąkałą, a Dawid erotomanem - chodzące niedoskonałości" - to słowa pochodzące z książki o. Piotra Różańskiego, autora "Ksiądz też ma dwie nogi. Dylematy posługi kapłańskiej", który w czwartek był gościem "Strefy prywatnej".
rozwiń zwiń