X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Z polskich dróg znikają stare samochody?

Ostatnia aktualizacja: 19.02.2019 16:41
Auta na polskich drogach są najstarsze w UE – wynika z danych Europejskiego Stowarzyszenia Producentów Pojazdów ACEA. Jednak ich wiek spada. 
Audio
  • Jak w ostatnich latach zmieniła się sytuacja na polskich drogach? (Czat Czwórki)
Zdjęcie ilustracyjne.
Zdjęcie ilustracyjne.Foto: jwvein / pixabay

W 2017 roku średni wiek polskich aut było to 13 lat, w 2016 - 17 lat. Średni wiek auta w UE to 11 lat. Polska jest obecnie na 17. miejscu wśród 25 monitorowanych krajów. - To związane ze stanem polskich portfeli, ale także naszymi przyzwyczajeniami - mówił inż. Rafał Kosiński. - Jest także bardzo dużo luk w polskich przepisach w zakresie badań technicznych pojazdów.

Tymczasem coraz więcej nowych aut wyjeżdża z salonów na polskie drogi. Jak zmienić przepisy dotyczące badań technicznych i czy w ogóle należy to robić? Jak zmienia się sytuacja na polskich drogach - o tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Gość: inż. Rafał Kosiński (Akademia Praktycznych Umiejętności), Jakub Dymowski (instruktor nauki jazdy Szkoła Prosto, diagnosta samochodowy), Maciej Lipski

Data emisji: 20.02.2019

Godzina emisji: 15.08

kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Prawdziwy dom na kółkach - zaglądamy do kamperów

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2017 17:36
Podróże camperami to nie tylko sposób na spędzenie urlopu, to także sposób na odkrywanie miejsc w rytmie, który nam najbardziej odpowiada.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Samochody elektryczne - przyszłość motoryzacji?

Ostatnia aktualizacja: 23.06.2017 10:34
Preferencje w zakresie podatku akcyzowego przy zakupie samochodów elektrycznych, bezpłatne parkowanie, możliwość jazdy buspasami - to tylko niektóre z rozwiązań przewidzianych w rządowym projekcie ustawy o elektromobilności i paliwach alternatywnych.
rozwiń zwiń