Prawdziwy dom na kółkach - zaglądamy do kamperów

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2017 17:36
Podróże camperami to nie tylko sposób na spędzenie urlopu, to także sposób na odkrywanie miejsc w rytmie, który nam najbardziej odpowiada.
Audio
  • Podróż kamperem - co nas czeka i jak się do niej przygotować? (TOP/Czwórka)

audiobooki screen.jpg
Jak powstają audiobooki?

Jak przekonywał ekspert Czwórki, w naszym kraju ten model podróżowania - wakacje w kamperze - nie jest jeszcze tak popularny jak np. w Szwecji, gdzie co 36. obywatel posiada tego typu auto. - Kampery są świetnym sposobem na spędzanie czasu dla ludzi aktywnych, choć w różnym wieku. Najczęstszy widok to młodzi rodzice z dzieciakami albo emeryci, którzy mają czas i pieniądze, by na pół roku wybrać się w świat - mówił Bartek Michałowski z portalu Camper dla Ciebie. Opowiadał także o kamperach "od kuchni". - Mamy tu duże drzwi, by wszystko mogło się zmieścić, ale także wytłumione ściany, co w przypadku "domu" jest ważne - tłumaczył gość Kuby Marcinowicza.

Co jeszcze znajduje się w kamperze, jakie udogodnienia czekają na mieszkańców tego typu aut i na co należy zwracać uwagę, gdy chcemy zakupić bądź wypożyczyć kampera? Które miejsca warto wybierać na cel swoich podróży, jeśli jako środek lokomocji wybierzemy właśnie taki samochód? Więcej o tym w nagraniu audycji. Zapraszamy też do obejrzenia wideo z wnętrza kampera.

***

Tytuł audycji: "TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem"  

Prowadzą: Kuba Marcinowicz

Data emisji: 15.06.2017

Godzina emisji: 18.05

kd/mk

Czytaj także

Aplikacje podróżne. Z urlopu zrobią wyprawę życia

Ostatnia aktualizacja: 20.06.2016 17:30
Poinformują o pogodzie, lokalnych przysmakach, atrakcjach turystycznych a nawet o zawartości dwutlenku węgla w komunikacji miejskiej. - Większość aplikacji mobilnych dla turystów jest darmowa i coraz częściej działa w trybie off-line - mówi twórca aplikacji, Michał Tajchert.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Cudze chwalicie… Polska na międzynarodowym szlaku turystycznym

Ostatnia aktualizacja: 08.08.2016 16:35
Czy znamy walory turystyczne Polski? Co możemy zaoferować gościom z zagranicy? Których miejsc na mapie nie powinni omijać?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Majorka - nie tylko plaże i imprezownie

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2017 14:35
Na Majorce żyje ok 800 tys. mieszkańców. Wyspa słynie na świecie z pomarańczy, sztucznych pereł, pięknych plaż i dzikiego nocnego życia. Co warto tam robić poza imprezowaniem?
rozwiń zwiń
Czytaj także

"Ptaszenie" czyli medytacja na łonie natury

Ostatnia aktualizacja: 04.06.2017 12:00
- Każdy może zostać obserwatorem ptaków, czyli tak zwanym "ptasiarzem". To zajęcie idealnie wpisuje się w nurt "slow life", czyli życia uważnego, skupionego na tym, co się wokół nas dzieje - mówiła Dorota Zielińska ze Stołecznego Towarzystwa Ochrony Ptaków w Czwórkowej audycji "Hotspot", którą nadaliśmy prosto z Pikniku Naukowego 2017.   
rozwiń zwiń