X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy potrafimy obronić się przed cyberatakami? "Brak strategicznych rozwiązań"

Ostatnia aktualizacja: 12.03.2019 16:47
- Stoimy już w obliczu rozstrzygających rozwiązań, ale w moim przekonaniu wciąż nie dysponujemy ośrodkiem centralnym, który odpowiadałby za wyznaczenie strategii obrony, mógłby kreować rzeczywistość i nadawać kierunek rozwojowi cyberprzestrzeni w Polsce - mówił płk Marek Wrzosek.
Audio
  • Czy jesteśmy w stanie obronić się przed cyberatakami? (Czat Czwórki)
Zdj. ilustracyjneZdjęcie ilustracyjne
Zdj. ilustracyjne Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Elnur

debata 120.jpg
Jak zmieniły nas nowe technologie - debata w Czwórce

- Cyberbezpieczeństwo, czyli bezpieczeństwo w cyberprzestrzeni w kontekście państwa dotyczy głównie instytucji. To w pierwszej kolejności elementy rządowe, ale i cała infrastruktura strategiczna, czyli takie sektory jak łączność, energetyka - mówił Grzegorz Małecki. A jak tłumaczył Krzysztof Liedel bezpieczeństwo w sieci dotyczy nie tylko "infrastruktury krytycznej", ale także "sfery miękkiej", czyli tego, co wiąże się z inżynierią społeczną, czy socjotechniką, mediami, ale nie tylko. - Drugą kwestią jest partnerstwo publiczno-prywatne. Cyberbezpieczeństwo dotyczy także kwestii biznesu, firm. Ataki mogą sparaliżować ten sektor, co wpłynie na odporność tej infrastruktury krytycznej - mówił Krzysztof Liedel.  

shutterstock_internet_1200.jpg
Przyszłość mediów cyfrowych i tradycyjnych - co nas czeka?

Płk Marek Wrzosek przekonywał też, że wciąż jesteśmy na etapie budowania koncepcji obrony w cyberprzestrzeni. - Budujemy dziś narzędzia informacyjne, dzięki którym kreować możemy rzeczywistość według różnych założeń politycznych  - mówił ekspert. - Dziś mamy zresztą tylko szczątkowe informacje na temat krajów, w których takie procesy zostały przeprowadzone, bo wciąż nie znamy skutków, jakie to ze sobą niesie.

Tymczasem właśnie powstaje pierwsze w Polsce Wojskowe Ogólnokształcące Liceum Informatyczne. Absolwenci tej placówki będą przygotowani do podjęcia nauki na takich kierunkach studiów jak kryptologia i cyberbezpieczeństwo. Jakie wyzwania w zakresie cyberbezpieczeństwa stoją przed Polską? Czy nasz kraj jest na tyle atrakcyjnym celem strategicznym, aby korporacje, czy siły zbrojne obcego państwa chciały i mogły nas zaatakować? Na czym polega program cyber.mil.pl i czy cyberprzestrzeń to przyszłość naszej wojskowości? O tym w nagraniu rozmowy ze studia Czwórki. Zaś o tym, jak edukacja w liceum będzie przekładać się na studia z Grzegorzem Szczypkiem, pełnomocnikiem rektora WAT ds. Liceum rozmawiała Anna Depczyńska.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Gość: Grzegorz Małecki (prezes Fundacji Instytut Bezpieczeństwa i Strategii), Krzysztof Liedel (dyrektor Centrum Badań nad Terroryzmem Colegium Civitas), płk rezerwy Marek Wrzosek (autor książki "Wojny przyszłości")

Data emisji: 12.03.2019 

Godzina emisji: 15.08

kd/ac

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak