Polskie Radio
Section05
cyberzagrożenia

Zhakuj mi furę, czyli cyberkradzieże samochodów

Wbrew pozorom, nie będziemy mówić o mocowaniu haka w samochodzie. To, co jeszcze niedawno oglądaliśmy tylko w szpiegowskich filmach, dziś może spotkać każdego przeciętnego Kowalskiego – przyjrzyjmy się cyberprzestępczości na drogach.
Zobacz więcej na temat:  bezpieczeństwo bezpieczeństwo na drodze kierowcy drogi technologia motoryzacja samochody samochód kierowca nowoczesne technologie społeczeństwo nowinki technologiczne kradzież kradzież samochodu cyberprzestępczość cyberzagrożenia cyberbezpieczeństwo

WYWIAD "Nie zwróciłabyś na nas uwagi na ulicy". Hakerzy z polskiej grupy Squad303 kontra Kreml

- Nasze rodziny w większości nie wiedzą o naszym drugim życiu, choć bardzo ciężko nam ukrywać to miesiącami. Nie zwróciłabyś na nas raczej uwagi na ulicy, w autobusie czy metrze - mówi haker z polskiej grupy Squad303, która od początku wojny Rosji z Ukrainą walczy w cyberprzestrzeni z rosyjska propagandą, a teraz uderza w rosyjski biznes. 
Zobacz więcej na temat:  POLSKA cyberzagrożenia dezinformacja hakerzy Rosja

W Estonii doszło do największego od 15 lat cyberataku. Rosja mści się za usunięcie pomnika

Estonia doświadczyła największych cyberataków od 2007 roku - poinformował w czwartek na Twitterze wiceminister transformacji cyfrowej Luukas Ilves. Do ataków przyznała się rosyjska grupa Killnet informując, że ich powodem było usunięcie sowieckiego pomnika czołgu T-34 z publicznego miejsca w Narwie na północnym wschodzie Estonii.
Zobacz więcej na temat:  Estonia cyberzagrożenia cyberataki cyberatak Rosja wojna na Ukrainie

Rosja próbuje poróżnić Polskę z resztą Europy? Dyrektor centrum eksperckiego NATO wyjaśnia

Rosja przez swoją propagandę i narrację próbuje podzielić Europę - ocenił Janis Sarts. Zdaniem dyrektora Centrum Eksperckiego NATO ds. Komunikacji Strategicznej w Rydze "Kreml chce poróżnić z nią Polskę i kraje bałtyckie". - Rosja nie rozpowszechnia obecnie klasycznej dezinformacji, lecz uprawia propagandę wojenną - podkreślił ekspert.
Zobacz więcej na temat:  ŚWIAT Europa Rosja Moskwa Kreml wojna 2022 wojna na Ukrainie dezinformacja propaganda fake news cyberzagrożenia NATO

Kamil Basaj: w działania dezinformacyjne Rosji jest zaangażowany cały aparat państwowy

- Działania, które podejmuje Rosja w przestrzeni informacyjnej, mają charakter ciągły. (..) Tworzy je wielowymiarowy, szeroki aparat służb specjalnych oraz jego aktywności. Począwszy od kwestii inspirowania określonych wydarzeń, które następnie są poddawane ekspozycji w mediach - powiedział na antenie Polskiego Radia 24 Kamil Basaj, prezes INFO OPS Polska.
Zobacz więcej na temat:  Polskie Radio 24 dezinformacja ŚWIAT Europa Rosja propaganda cyberbezpieczeństwo cyberzagrożenia wojna na Ukrainie wojna 2022 serwis wschodni