Witold Zbijewski o życiu w kamperze: działam bez instrukcji, ale wiem czego chcę

Ostatnia aktualizacja: 03.04.2019 19:47
Witold Zbijewski pracuje jako analityk i kontroler finansowy w korporacjach. Od siedmiu lat przez połowę roku mieszka w kamperze, a drugą część spędza na jachcie.
Audio
  • Kamper i jacht zamiast mieszkania. Witold Zbijewski o życiu na czterech kołach (Czat Czwórki)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay

Nasz umysł jest leniwy i lubi chodzić utartymi ścieżkami. Trudno zaplanować tak dużą zmianę. Albo od razu wejdziemy na tę ścieżkę, albo musi się coś wydarzyć Witold Zbijewski 

Dzięki przemyślanej analizie swojej sytuacji z powodzeniem udało mu się wdrożyć ten pomysł na życie i widocznie zmniejszyć jego koszty. - Zanim zdecydowałem się na zmianę, moje życie wyglądało dosyć standardowo. Rano budziłem się na budzik, w pośpiechu wypijałem kawę, byłem zorientowany na to, żeby zarabiać - opowiadał gość Czwórki.

Nie mam patentu na życie. Robię coś, co mi służy Witold Zbijewski 


- Robiłem to, by być akceptowanym, należeć do grupy. Miałem motywację do działania, choć dziś zastanawiam się, co mnie motywowało, bo to, co robiłem, było jak odcięcie się od samego siebie, swoich potrzeb i uczuć. Po jakimś czasie się wypaliłem - wspominał i wyjaśniał, dlaczego ciężko jest zrezygnować z nawyków, które powielamy, czy można bez konsekwencji rozstać się z miejscem, które budowaliśmy przez lata co sprawiło, że postanowił zmienić swoje dotychczasowe życie o 180 stopni i co przyniosła mu taka zmiana. Więcej na ten temat w nagraniu rozmowy. 

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Gość: Witold Zbijewski (od siedmiu lat mieszka w kamperze)

Materiał: Michał Piwowarek

Data emisji: 3.04.2019

Godzina emisji: 15.13

ac/kd

Czytaj także

Chcesz wytłumaczyć dziecku świat? Zabierz go w podróż

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2018 17:20
- W trakcie naszej wyprawy codziennie spełnialiśmy marzenia i zdobywaliśmy różne - nie tylko górskie - szczyty - opowiadają podróżnicy Eliza i Wojciech Łopacińscy, którzy wraz z dziećmi objechali dookoła świat.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Salsa kubańska na Karaibach. Magdalena Woźnikiewicz opowiada o Kubie

Ostatnia aktualizacja: 28.11.2018 19:37
Cubamia Projekt to strona stworzona z miłości do kultury kubańskiej. Jej autorka Magda Woźnikiewicz prezentuje na niej najświeższe informacje o Kubie, jej barwnej kulturze, tańcu i muzyce. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Domy Serca w Chile - ważna kropla w morzu potrzeb

Ostatnia aktualizacja: 02.04.2019 19:03
- Mój wolontariat w Chile to był przypadek - wspomina Ewa Towarek, wolontariuszka. -Nie planowałam wyjazdu na misję - dodaje, a w rozmowie z Piotrem Firanem zdradza, jak do tego doszło. 
rozwiń zwiń