Chcesz wytłumaczyć dziecku świat? Zabierz go w podróż

Ostatnia aktualizacja: 07.11.2018 17:20
- W trakcie naszej wyprawy codziennie spełnialiśmy marzenia i zdobywaliśmy różne - nie tylko górskie - szczyty - opowiadają podróżnicy Eliza i Wojciech Łopacińscy, którzy wraz z dziećmi objechali dookoła świat.
Audio
  • Rodzina Łopacińskich o podróży dookoła świata (Czat Czwórki/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Tom Wang/shutterstock.com

Na lekcjach historii dzieci uczyły się o mumiach i katakumbach, na pustyni w Peru weszły do ich wnętrza Eliza Łopacińska

Eliza, Wojciech, Lusia i Wojtuś Łopacińscy podczas rocznej pokonali 114 tysięcy kilometrów. - Z Łucją doświadczałyśmy kulinarnych doznań, chłopaki wspinali się po górach. Tak w skrócie można opisać nasz przystanek w La Paz w Boliwii - śmieje się Eliza Łopacińska. - Dla 10-letniej dziewczynki taka podróż łatwa nie była, ale mogła ten czas spędzić z rodzicami i zobaczyć, jaki świat jest naprawdę - dodaje podróżniczka.  

W trakcie podróży rodzina Łopacińskich odwiedzała także lokalne domy dziecka, w których organizowała warsztaty i projekcje polskich bajek. Wojciech Łopaciński zdecydował się także na samotny spacer po slamsach w Brazylii.


Czytaj także
dominikana taniec 1200.jpg
Wakacje w tropikach? Odkryj Dominikanę

Co było najbardziej magicznym momentem rocznej wyprawy? Dlaczego wysokie góry należy zdobywać nocą? O tym m.in. w nagraniu audycji.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotowała: Weronika Puszkar

Goście: Eliza i Wojciech Łopacińscy (podróżnicy, autorzy książki "Zabrałam brata dookoła świata")

Data emisji: 7.11.2018

Godzina emisji: 15.07

kul/kd

Czytaj także

Islandia - w krainie lodu jest raj na ziemi

Ostatnia aktualizacja: 03.09.2018 17:30
W krainie lodu żyją najszczęśliwsi ludzie na świecie. - 80 proc. mieszkańców Islandii wierzy w elfy. I choć nikt nigdy ich nie widział, elfy mogą zablokować budowę drogi albo osiedla - opowiada Wojtek Kokot, uczestnik Erasmusa w Reykjaviku.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Podróż przez Amerykę Środkową. "Nie miałam czasu na strach"

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2018 19:25
W podróży spędziła w sumie 6 pełnych lat, odwiedziła 77 krajów, m.in. państwa Ameryki Środkowej - od Meksyku po Panamę. - To kraje bardzo różnorodne, zaskakujące pod względem kulturowym - mówiła w Czwórce Dominika Sidorowicz.
rozwiń zwiń