X
Szanowny Użytkowniku
25 maja 2018 roku zaczęło obowiązywać Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r (RODO). Zachęcamy do zapoznania się z informacjami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych w Portalu PolskieRadio.pl
1.Administratorem Danych jest Polskie Radio S.A. z siedzibą w Warszawie, al. Niepodległości 77/85, 00-977 Warszawa.
2.W sprawach związanych z Pani/a danymi należy kontaktować się z Inspektorem Ochrony Danych, e-mail: iod@polskieradio.pl, tel. 22 645 34 03.
3.Dane osobowe będą przetwarzane w celach marketingowych na podstawie zgody.
4.Dane osobowe mogą być udostępniane wyłącznie w celu prawidłowej realizacji usług określonych w polityce prywatności.
5.Dane osobowe nie będą przekazywane poza Europejski Obszar Gospodarczy lub do organizacji międzynarodowej.
6.Dane osobowe będą przechowywane przez okres 5 lat od dezaktywacji konta, zgodnie z przepisami prawa.
7.Ma Pan/i prawo dostępu do swoich danych osobowych, ich poprawiania, przeniesienia, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania.
8.Ma Pan/i prawo do wniesienia sprzeciwu wobec dalszego przetwarzania, a w przypadku wyrażenia zgody na przetwarzanie danych osobowych do jej wycofania. Skorzystanie z prawa do cofnięcia zgody nie ma wpływu na przetwarzanie, które miało miejsce do momentu wycofania zgody.
9.Przysługuje Pani/u prawo wniesienia skargi do organu nadzorczego.
10.Polskie Radio S.A. informuje, że w trakcie przetwarzania danych osobowych nie są podejmowane zautomatyzowane decyzje oraz nie jest stosowane profilowanie.
Więcej informacji na ten temat znajdziesz na stronach dane osobowe oraz polityka prywatności
Rozumiem

Czy polscy pracodawcy są gotowi na zdalnych podwładnych?

Ostatnia aktualizacja: 16.09.2019 17:30
Elastyczny czas pracy lub praca zdalna to bardzo atrakcyjne dla Polaków formy zatrudnienia. Nic dziwnego, że część z nas z zazdrością patrzy na Finów, którzy dzięki nowej ustawie będą mogli 20 godz. tygodniowo pracować tak, jak chcą. Czy u nas byłoby to możliwe?
Audio
  • Praca zdalna, czas elastyczny - czego oczekują od szefów pracujący Polacy? (Czat Czwórki/Czwórka)
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Olesya Kuznetsova/shutterstock.com

Czytaj także
shutterstock książki szkoła 1200.jpg
Jak powinna wyglądać edukacja przyszłości?

W Polsce system nazywany "home office" jak dotąd nie jest unormowany prawnie. Część pracodawców wyraża na niego zgodę, ale odbywa się to na zasadzie nieformalnej umowy i praktyki zwyczajowej. Tymczasem z najnowszych badań wynika, że co drugi polski pracownik chciałby pracować zdalnie i elastycznie. - Jednym z benefitów takiej formy zatrudnienia jest oszczędność czasu, który tracimy choćby na dojazdach do firmy. Z drugiej strony mamy szansę zorganizować sobie pracę w taki sposób, w jaki lubimy - zauważa Kacper Osiecki

W systemie pracy zdalnej następuje jednak przerzucenie odpowiedzialności za proces świadczenia pracy - przypomina Katarzyna Siemienkiewicz. - Prawo zobowiązuje pracodawcę do organizacji pracy podwładnego. Kiedy pracownik wykonuje obowiązki w domu, pozostaje poza tym schematem. Dla niektórych może to być trudne, zwłaszcza jeśli nie ma się samodyscypliny - dodaje.   


Workation - praca marzeń czy nieodległa przyszłość?
mężczyzna laptop plaża 1200x660.jpg

Czy polscy pracodawcy są gotowi na takie rozwiązanie? Czy efektywność pracownika zależy od liczby godzin spędzonych przy biurku? Kto poradzi sobie z pracą zdalną? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Dominika Klimek

Goście: Katarzyna Siemienkiewicz (ekspert prawa pracy Pracodawców RP), Kacper Osiecki (psycholog)

Data emisji: 16.09.2019

Godzina emisji: 15.09

kul

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Stres. Czy potrafimy od niego odpocząć?

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 16:03
Według rankingu "The Workforce View in Europe 2018" wyprzedzamy pod tym względem Brytyjczyków i Francuzów. Ciągła presja towarzyszy nam nie tylko w życiu zawodowym, ale i prywatnym. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Workation - praca marzeń czy nieodległa przyszłość?

Ostatnia aktualizacja: 04.08.2019 10:00
Workation to połączenie pracy z wakacjami, czyli praca zdalna poza biurem. Taką formę zatrudnienia oferuje coraz więcej firm.
rozwiń zwiń