Stres. Czy potrafimy od niego odpocząć?

Ostatnia aktualizacja: 16.07.2019 16:03
Według rankingu "The Workforce View in Europe 2018" wyprzedzamy pod tym względem Brytyjczyków i Francuzów. Ciągła presja towarzyszy nam nie tylko w życiu zawodowym, ale i prywatnym. 
Audio
  • Jak odpocząć na urlopie? Wyeliminuj to, co cię stresuje (Strefa prywatna/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: shutterstock.com/Sunny studio

- Stres dopada częściej tych, którzy załatwianie różnych formalności zostawiają na ostatnią chwilę - mówił Filip Sosnowski, z serwisu Prezentmarzen.pl i student Uniwersytetu SWPS. - To jeden z powodów, dla których nie potrafimy odpocząć skutecznie odpocząć. Inny to taki, że nie do końca wiemy, w jaki sposób lubimy odpoczywać - dodawał. 

- Na początek powinniśmy zastanowić się, jaki rodzaj wypoczynku odpowiada nam najbardziej. Dla jednych będzie to zwiedzanie, dla innych trekking, jeszcze inni odpoczną leżąc na plaży. Powinniśmy też starać się wyeliminować czynniki, które stresują nas na co dzień - radził. Podpowiadał też w jaki sposób skutecznie odciąć się od pracy na wakacjach i co zrobić, żeby z urlopu wrócić wypoczętym i gotowym do działania. 

Zapraszamy do wysłuchania audycji w której rozmawialiśmy o tym, co sprawia, że nie potrafimy odpoczywać, ile powinien trwać urlop, żebyśmy mogli się zregenerować, jak nie zabierać pracy na wakacje, opowiadaliśmy też o kampanii "Slow, not lazy".

***

Tytuł audycji: "Strefa prywatna"

Prowadzi Jakub Jamrozek

Gość: Filip Sosnowski (serwis Prezentmarzen.pl i student Uniwersytetu SWPS)

Data emisji: 18.07.2019

Godzina emisji: 20.09

ac

Czytaj także

Jak efektywnie odpoczywać podczas wakacji?

Ostatnia aktualizacja: 13.07.2017 17:07
Pracujemy bez wytchnienia, potem wyjeżdżamy na wymarzony urlop i… po powrocie nie czujemy się wypoczęci. Jak to zmienić? - Jeśli wpadniemy w pułapkę założeń, np., że koniecznie musimy odpocząć, na starcie skazujemy się na porażkę - mówiła w Czwórce life choach Iwona Kubiak.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wakacje 2018. Jak odpoczywać, żeby odpocząć?

Ostatnia aktualizacja: 04.07.2018 09:00
- Jeśli dwutygodniowy urlop jest jednym z kilku w roku, to wystarczający okres, by wypocząć - mówiły Anna Gradkowska i Ewa Borodo-Jaskólska, ekspertki Ośrodka Psychoterapii W Relacji. - Jeśli to jedyny urlop, trzeba się liczyć z tym, że pierwsze dni po prostu będziemy odpoczywać, nie robiąc nic.  
rozwiń zwiń
Czytaj także

Sztuka komunikacji. Czy różnice mogą łączyć?

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2019 16:38
Niezgodność charakterów w środowisku zawodowym może być zaletą. Warunek jest jednak jeden: zespół musi potrafić pozytywnie ją wykorzystać.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Stereotypy w pracy. Jak z nimi wygrać?  

Ostatnia aktualizacja: 09.04.2019 12:47
Codziennie podejmujemy szereg decyzji na polu zawodowym: z kim współpracować, a z kim nie, komu warto zaufać, z kim się zaprzyjaźnić w pracy, z kim podpisać kontrakt. Jaki wpływ na nasze decyzje mają stereotypy?
rozwiń zwiń