Czy jesteśmy otwarci na nowe modele rodziny?

Ostatnia aktualizacja: 25.11.2019 18:40
Kobieta, mężczyzna i dziecko. Albo bez dzieci. Albo w rodzinie patchworkowej. Na przestrzeni lat zmienia się postrzeganie rodziny. Jak radzimy sobie w nowej rzeczywistości? 
Audio
  • O współczesnych modelach rodziny (Czat czwórki/Czwórka)
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock.com/Evgeny Atamanenko

Czytaj także
para miłość 1200.jpg
Rozwód to nie koniec świata. Ale nie dla dzieci

- Rekonfiguracja tradycyjnego modelu rodziny to proces, który nabiera tempa. Dlatego powinniśmy się "ugotowić" na taki stan rzeczy, bo to się po prostu dzieje - uważa dr Justyna Pokojska. - Co więcej, model 2 plus 1, albo 2 plus 2 to też pewnego rodzaju konstrukt historyczny, który powstał w społeczeństwie przemysłowym - dodaje.

Od tego czasu minęło 150 lat, świat się zmienił, a dynamika tych zmian wymusiła modyfikację obowiązującego modelu. Z jakimi wyzwaniami mierzą się rodziny patchworkowe? Co dzieje się z dzieckiem po rozwodzie? Zapraszamy do wysłuchania całej rozmowy.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan 

Materiał przygotowała: Weronika Puszkar

Goście: dr Justyna Pokojska (socjolog, Uniwersytet Warszawski), Sylwia Anderson-Hanney (prekursorka metody Pozytywna Dyscyplina)

Data emisji: 25.11.2019

Godzina emisji: 15.15

Czytaj także

Wiara i życie seksualne. Jak połączyć te dwa światy?

Ostatnia aktualizacja: 31.05.2019 15:05
- Życie seksualne zostało wymyślone przez Pana Boga, a ludzka miłość, tutaj na ziemi, ma objawić miłość Stwórcy - przekonuje duszpasterz małżeństw, ojciec Ksawery Knotz. 
rozwiń zwiń

Czytaj także

Społeczeństwo bezdotykowe. Czym to grozi?

Ostatnia aktualizacja: 13.11.2019 21:20
Staliśmy się społeczeństwem praktycznie bezdotykowym. Potrzebę kontaktu fizycznego zaspokajamy w gronie najbliżej rodziny lub w romantycznych relacjach – jeśli je mamy. Jakimi konsekwencjami grozi brak dotyku?
rozwiń zwiń