Rafał Masny: nieprzeciętność to energia, która łamie schematy

Ostatnia aktualizacja: 10.04.2020 17:50
Od 7 lat aktywnie współtworzy i obserwuje polski rynek internetowy. W tym roku w Czwórce szuka Nieprzeciętnych. - Ludzie młodzi są ideowi, świat oparty na potędze pieniądza jeszcze nie zdążył ich zepsuć. I ja chcę wspierać takie osoby - deklaruje Rafał Masny, jeden z założycieli kanału Abstrachuje.TV.
Audio
  • Rafał Masny o tym, na czym dziś polega nieprzeciętność (Czat Czwórki/Czwórka)
Rafał Masny
Rafał MasnyFoto: Jacek Kołodziejski

Rafał Masny jako członek kapituły jury plebiscytu Nieprzeciętni 2020 przede wszystkim docenia siłę, która tkwi w młodości. - To siła, która pcha ludzi do wprowadzania zmian. To energia, która łamanie schematy - wyjaśnia.

NIEPRZECIĘTNI 2020 - poznaj szczegóły Plebiscytu >>>

Zobacz
kordowska 2 .jpg
Sara Kordowska - tworzy nową muzykę i poszukuje Nieprzeciętnych 2020

Idee, które potrzebują wsparcia

Rozmówca Ani Depczyńskiej przyznaje także, że wygrana w Plebiscycie to dobry bodziec do dalszego działania. - Ludzie młodzi często nie są na tyle pewni siebie, żeby forsować swoje pomysły. Mają olbrzymi potencjał, ale brakuje im doświadczenia i w związku z tym potrzebują wsparcia - tłumaczy. - I my, jurorzy, mamy szansę, by dać im to wsparcie. Żeby pokazać, że wybrali słuszną drogę i że warto, by nią dalej kroczyli - dodaje. 

Nieprzeciętność, która zmienia świat


Czytaj także
Antoniusz Dietzius 1200.jpg
Nieprzeciętni 2020. Co słychać u finalistów z poprzednich lat?

Teatr, astronomia, medycyna - zaineresowania dotychczasowych laureatów Plebiscytu są bardzo różne, a jego formuła różnorodna. - To jest duże wyzwanie dla jurorów, żeby znaleźć wspólny mianownik dla nadesłanych zgłoszeń. Ale dzięki temu konkurs jest barwny i bardziej interesujący do oglądania z zewnątrz - mówi Masny. - Spektrum projektów jest rozległe, ale to może być dobry punkt wyjścia to tego, by uczestnicy nawiązywali ze sobą współpracę - dodaje.

Na zgłoszenia od kandydatów czekamy do 19 kwietnia 2020 roku. Zwycięzcę poznamy na gali, która odbędzie się 25 czerwca.

***

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał przygotowała: Anna Depczyńska

Data emisji: 10.04.2020

Godz. emisji: 15.05

kul

Czytaj także

Zagrożenia w sieci. Od czego zacząć "sprzątanie" internetu?

Ostatnia aktualizacja: 06.06.2018 16:44
Hejt, cyberbullying, seksting, grooming – to wszystko określenia na różne formy przemocy, która dokonuje się w cyberprzestrzeni. Zostawia trwałe ślady w psychice. Poszkodowani płacą za nią wysoką cenę – od wykluczenia społecznego, aż po akty samobójcze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

"Dodajemy wzrostu, odejmujemy lat". Jak Polacy randkują w sieci?

Ostatnia aktualizacja: 24.10.2018 19:16
Badania pokazują, że regularnie z serwisów randkowych korzysta ponad połowa Polaków. Są to single, osoby po rozwodach, ale także ludzie w stałych związkach. Większość jednak poddaje się określonym schematom.
rozwiń zwiń