Czy umiemy oszczędzać?

Ostatnia aktualizacja: 26.05.2020 14:13
Nie chodzimy do kina, na koncerty, podróże, nie wydajemy na imprezowanie, do niedawna oszczędzaliśmy na fryzjerze i kosmetyczce. Podczas pandemii wielu z nas wydało o wiele mniej pieniędzy niż wcześniej.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: ALPA PROD/Shutterstock.com

Jednocześnie jesteśmy świadomi konieczności zaciskania pasa, bo nasze dochody znacznie spadły. Doświadczyliśmy też jak ważne są oszczędności gromadzone na czarną godzinę. Czy będziemy umieli zrezygnować z dotychczasowych luksusów bez zadłużania się? Czy pandemia będzie dla wielu z nas przyśpieszonym kursem ekonomii?

W drugiej godzinie audycji spotkamy się z Polką mieszkającą w Szwecji, która prowadzi bloga - "My life made in Sweden". To zbiór subiektywnych spostrzeżeń dotyczących życia w Szwecji spisywanych na blogu. Znajdziemy tam informacje czemu zainteresowanie studiami medycznymi w Szwecji wzrosło o 33 procent, dlaczego szwedzka księżniczka zdjęła koronę z głowy i poszła na kurs medyczny?

O 15.40 w audycji także: Radiopowieść Michaiła Bułhakowa "Mistrz i Małgorzata" w reżyserii Wojciecha Markiewicza z udziałem m.in. Jerzego Treli, Jolanty Fraszyńskiej, Mariusza Bonaszewskiego, Piotra Adamczyka, Krzysztofa Wakulińskiego. Radiopowieść zrealizowana została w Teatrze Polskiego Radia w 2002 roku.

***

Na audycję "Czat Czwórki" w środę (27.05) po godz. 15.05 zaprasza Piotr Firan.

Zobacz więcej na temat: Czwórka oszczędności
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

W spirali zadłużenia. Czy kontrolujemy nasze wydatki?

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2019 18:54
Jak wskazują wyniki badań przeprowadzonych w pierwszym kwartale tego roku, wydajemy coraz więcej. Według statystyk tylko połowie polskich gospodarstw udaje się zaoszczędzić pieniądze.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nie chowaj pieniędzy w skarpecie. W banku są bezpieczne

Ostatnia aktualizacja: 26.03.2020 07:56
Wielu z nas oszczędności trzyma w banku. W czasach zamieszania na rynkach finansowym eksperci uspokajają, że pieniądze w bankach są bezpieczne. A czy możemy jakoś je pomnożyć?
rozwiń zwiń