Natalia Kukulska i Miuosh z piosenką, która pomaga

Ostatnia aktualizacja: 08.12.2022 19:27
Natalia Kukulska i Miuosh połączyli siły, aby wesprzeć świąteczną kampanię SOS Wiosek Dziecięcych. W ramach akcji "Rozjaśnij Dzieciom Święta" powstała piosenka "Korzenie i skrzydła". Budzi ona nie tylko nadzieję, ale także niesie pomoc dzieciom pokrzywdzonym przez los.
Natalia Kukulska
Natalia KukulskaFoto: mat. promocyjne

Artyści dla dzieci

Natalia Kukulska i Miuosh wspierają nową kampanię SOS Wiosek Dziecięcych, a ich wspólny utwór "Korzenie i skrzydła" ma pomóc w zbiórce funduszy na świąteczną pomoc dla potrzebujących dzieci. 

- Zaproponowałem szkic muzyczny. Wcześniej nie robiłem takiego utworu. W swojej twórczości zajmuję się rockowo-rapowymi produkcjami albo rzeczami w dużych formach, jak "Pieśni współczesne" - mówi Miuosh. - Nie zrobiłem nigdy piosenki - to jest moja pierwsza. Chciałem w niej zawrzeć to, co mi się we współczesnej muzyce popularnej podoba.  


"Wiatr w skrzydła"

Powstał utwór, który mówi, co jest ważną ideą dla SOS Wiosek Dziecięcych. - Wioski Dziecięce pomagają złapać wiatr w skrzydła. Bardzo ważne jest przebaczenie losowi, żeby z tą traumą dalej nie iść - tłumaczy Natalia Kukulska. - Nie odrywamy się od korzeni, które są bardzo trudne, dlatego śpiewam w refrenie "nie winię już nikogo, w moje skrzydła wieje silny wiatr". Ten utwór ma wymiar uniwersalny.

Piosenka mówi o przebaczeniu i to się łączy z czasem świątecznym, dlatego premiera utworu w tym okresie jest ważna. Tak samo, jak szczytny cel, dla którego powstała. "Rozjaśnij Dzieciom Święta" to akcja, która wspiera świąteczną zbiórkę dla opuszczonych i osieroconych dzieci, a piosenka "Korzenie i skrzydła" ma w tym pomóc.


Żr. Youtube/Miuosh & Natalia Kukulska "Korzenie i skrzydła" - dla SOS Wiosek Dziecięcych/ dziecisos.org


W polskich Wioskach Dziecięcych przebywa blisko dwa tysiące dzieci, w tym też te pochodzące z Ukrainy. Część z nich zostanie w placówkach na święta. - Chcemy, żeby te święta były dla nich piękne i wyjątkowe. Od 14 grudnia na platformach streamingowych można będzie słuchać piosenki i w ten sposób wesprzeć dzieci - mówi Anna Hoszcz-Sendrowska ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. - Ta piosenka mówi o miejscach mocy, jakimi są SOS Wioski Dziecięce. Znajdują się one w całej Polsce i tam pracują ludzie, którzy właśnie taki wiatr w skrzydła dzieciom porzuconym i osieroconym dają. Ta piosenka jest też o nich. To jest piękny prezent na święta, który może pomagać. Liczymy na odruchy serca nie tylko przy okazji świąt, naszych podopiecznych można wspierać dotacjami przez cały rok.  


Posłuchaj

07:38 Czwórka/Czat Czwórki - SOS Wioski dziecięce - 08.12.2022.mp3 W audycji mówimy o utworze "Korzenie i skrzydła" autorstwa Natalii Kukulskiej i Miuosha, która wspiera SOS Wioski Dziecięce (Czat Czwórki/Czwórka)

 

*** 

Tytuł audycji: Czat Czwórki

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał: Gosia Jakubowska

Data emisji: 08.12.2022

Godzina emisji: 16.36

aw/kor