Kiedy święta? "Im szybciej, tym lepiej"

Ostatnia aktualizacja: 02.11.2016 16:50
Z tego założenia wychodzą właściciele sklepów i od 2 listopada namawiają, żebyśmy zaczęli przygotowania do Bożego Narodzenia.
Audio
  • O magii świąt w październiku. Dlaczego przedświąteczna gorączka zaczyna się coraz wcześniej? (Czat Czwórki/Czwórka)
Kiedyś okres świąteczny w sklepach rozpoczynał się 6 grudnia, w mikołajki. Dziś dzieje się to przynajmniej miesiąc wcześniej
Kiedyś okres świąteczny w sklepach rozpoczynał się 6 grudnia, w mikołajki. Dziś dzieje się to przynajmniej miesiąc wcześniejFoto: Pixabay/LoboStudioHamburg/dom. publiczna

W kalendarzu jesień, a sklepy już przypominają nam o zimowych świętach. Z roku na rok handel coraz wcześniej nastawia się na sezon świąteczny. - Przyjmuje się, że dwa ostatnie miesiące w roku to dla właścicieli sklepów okres żniw, który starają się najlepiej wykorzystać - wyjaśnia dr Jacek Adamski, doradca Zarządu Konfederacji "Lewiatan".

A jak na to reagują konsumenci? Czy poddają się presji? Tłumaczy to psycholog biznesu Karolina Prusińska, która podpowiada też, jak zracjonalizować przedświąteczną gorączkę i co zrobić, żeby nie dać się uwieść komercyjnej otoczce Bożego Narodzenia.

***

Tytuł audycji: "Czat Czwórki"

Prowadzi: Piotr Firan

Materiał: Anna Depczyńska

Goście: Karolina Prusińska (psycholog biznesu), dr Jacek Adamski (doradca Zarządu Konfederacji "Lewiatan")

Data emisji: 2.11.2016

Godzina emisji: 15.07

kul/mg

Czytaj także

Ciasne, ale własne, czyli Polak na swoim

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2016 16:00
- Jak dotąd największym zawodowym wyzwaniem było dla mnie urządzenie 30 m2, które mieściły się na dwóch kondygnacjach - opowiada architekt Maciej Bogaczewicz. - Powiększyłem je lustrami i jasnymi ścianami.
rozwiń zwiń