Ciasne, ale własne, czyli Polak na swoim

Ostatnia aktualizacja: 16.02.2016 16:00
- Jak dotąd największym zawodowym wyzwaniem było dla mnie urządzenie 30 m2, które mieściły się na dwóch kondygnacjach - opowiada architekt Maciej Bogaczewicz. - Powiększyłem je lustrami i jasnymi ścianami.
Audio
  • Młodzi na rynku nieruchomości - gdzie inwestować, co kupować i jak urządzać mieszkanie? (Się mówi/Czwórka)
Tylko 4 procent Polaków żyje w mieszkaniach wynajętych na warunkach rynkowych. W Niemczech wynajmuje 40 procent, w Szwajcarii  ponad połowa
Tylko 4 procent Polaków żyje w mieszkaniach wynajętych na warunkach rynkowych. W Niemczech wynajmuje 40 procent, w Szwajcarii – ponad połowaFoto: Pixabay/https://pixabay.com/pl/users/Alexas_Fotos-686414//dom. publiczna

Czytaj także
para 1200.jpg
Współczesny singiel - hedonista czy ofiara losu?

Z danych od deweloperów wynika, że metraże do 60 m2 cieszą się największym wzięciem wśród ludzi, którzy decydują cię na kupno własnego mieszkania. - Najczęściej decyzję uzależniamy od śródków, którymi dysponujemy. W dalszej kolejności zwracamy uwagę na lokalizację oraz na to, czy mieszkanie jest z rynku wtórnego czy pierwotnego - wyjaśnia ekspert ds. nieruchomości, Ewa Mieszkowska i tłumaczy, dlaczego nie warto kupować domu koło miejsca pracy.

Nasi eksperci zdradzają też patenty na to, jak nie zagracić małego mieszkania i podpowiadaja, gdzie kupować nieruchomości, żeby na nich zarobić.   

***

Tytuł audycji: Się mówi

Prowadzi: Piotr Firan

Goście: Ewa Mieszkowska (ekspert ds. nieruchomości), Maciej Bogaczewicz (architekt wnętrz)

Data emisji: 16.02.2016

Godzina emisji: 14.00

kul/kd

Czytaj także

Lokum dla studenta - akademik czy mieszkanie?

Ostatnia aktualizacja: 31.08.2015 15:00
Plusy akademika to towarzystwo innych studentów i niezapomniany klimat, z kolei wynajęcie mieszkania zapewnia większą prywatność i wygodę. Jakie zakwaterowanie wybrać?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Nowy współlokator? Sprawdź, na co uważać!

Ostatnia aktualizacja: 17.09.2015 11:42
Życie w akademiku bywa burzliwe i pełne przygód. Jak dobrać współlokatora, by przeżyć czas studiów?
rozwiń zwiń
Czytaj także

Wynajem. Jak oszukują właściciele mieszkań?

Ostatnia aktualizacja: 02.12.2015 16:35
Zawyżanie wysokości rachunków, nieoddawanie kaucji, oskarżanie najemców o zniszczenie mieszkania, a nawet o nielegalne przebywanie w lokalu. Uwaga na nieuczciwych wynajmujących!
rozwiń zwiń