Alan Andersz kontra nowe technologie. "Jestem gadżeciarzem"

Ostatnia aktualizacja: 13.06.2017 19:21
Jak sam przyznaje, nie potrafi odmówić sobie najnowszych głośników czy bezprzewodowych słuchawek. Z drugiej strony twierdzi, że technologia pozbawia ludzi emocji.
Audio
  • Aktor Alan Andersz o nowych technologiach (TOP/Czwórka)
Alan Andersz i Weronika Puszkar
Alan Andersz i Weronika PuszkarFoto: Czwórka

nejman andrzej 1200.jpg
Andrzej Nejman. Chciałbym uciec od technologii

- Nowoczesne aparaty cyfrowe mieszczą kilka tysięcy zdjęć, więc pstrykamy ich mnóstwo. Wrzucamy je potem na kompa i natychmiast o nich zapominamy, bo kto je wszystkie przejrzy - mówił w rozmowie z Czwórką aktor. - Kiedyś, gdy klisza mieściła 36 zdjęć, trzeba było zastanowić się nad każdym z nich. Teraz, trzymając ówczesne fotografie w rękach, mamy świadomość, że trzymamy uchwyconą w nich chwilę. To jest niesamowite.

Jak przyznał, nowe technologie "odcinają ludziom emocje". - Z drugiej strony, gdyby nie social media, może nigdy nie poznalibyśmy osoby, którą mogliśmy spotkać właśnie w sieci, a która okazała się dla nas ważna - mówił Andersz.

W rozmowie z Czwórką zdradził, za co pokochał bezprzewodowe słuchawki, dlaczego jest fanem dronów, z jakich gadżetów korzysta na co dzień w kuchni. Mówił także o swojej pasji, czyli majsterkowaniu, i o... swoich własnych wynalazkach.

***

Tytuł audycji:  TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem 

Przygotowała: Weronika Puszkar

Data emisji: 13.06.2017

Godzina emisji: 17.32

kd/jp

Czytaj także

Olga Borys. Z technologią na co dzień

Ostatnia aktualizacja: 04.04.2017 19:56
- Otacza nas technologia i mamy tyle problemów, że dobrze, jeśli maszyny mogą nas trochę odciążyć. Ale ja lubię myśleć samodzielnie, chyba potrzebuję być człowiekiem - mówi aktorka teatralna, filmowa, serialowa i dubbingowa w rozmowie z Czwórką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kolekcjonowanie treści z sieci - po co to robimy?

Ostatnia aktualizacja: 11.05.2017 19:14
- Przeszliśmy z epoki przedmiotu do epoki usługi. Zamiast kupować konkretne rzeczy, łatwiej nam płacić abonament i mieć stały dostęp do różnych bibliotek, np. muzyki, książek czy filmów - przekonywał Piotr Gnyp, ekspert nowych technologii.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Paweł Małaszyński: technologia bywa nam niezbędna

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2017 18:11
- Nie jestem chyba uzależniony od telefonu, ale mam w nim wszystko to, co jest mi na co dzień potrzebne. To kontakt ze światem tu i teraz, bez telefonu byłby on dziś raczej niemożliwy - mówił Paweł Małaszyński w rozmowie z Czwórką.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magdalena Schejbal: doceniam siłę internetu

Ostatnia aktualizacja: 23.05.2017 18:15
Od e-booków woli tradycyjne książki i płyty winylowe. Jest też całkowitą nowicjuszką w świecie portali społecznościowych i ciągle uczy się z nich korzystać. Jak przyznała w rozmowie z Czwórką, internetu nie sposób jednak nie doceniać.
rozwiń zwiń