#Hot16Challenge. Muzycy łączą siły w walce z koronawirusem

Ostatnia aktualizacja: 13.05.2020 21:29
Coraz więcej muzyków, ale także polityków, aktorów, celebrytów, czy zwykłych internautów nagrywa 16-wersowe zwrotki w ramach #Hot16Challenge i wpłaca pieniądze na rzecz lekarzy i szpitali. - To akcja, na której wszyscy wygrywają - mówią eksperci Czwórki. 
Audio
  • #Hot16Challenge - na czym polega ta akcja i kto bierze w niej udział? Odpowiadają eksperci (TOP/Czwórka)
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Losev Artyom/Shutterstock

Versus 1200.jpg
Andrzej Mazuruk: mówię o tym, co mnie interesuje >>>

Od kilku dni polscy raperzy, i nie tylko, chętnie wspierają lekarzy w walce z COVID-19, użyczając swojego głosu i talentu, ale też sięgając do swoich portfeli. Wraz z fanami wpłacają na służbę zdrowia pokaźne sumy.

ZOBACZ TAKŻE Będą pierwsze e-juwenalia? "To nie byłoby trudne" >>>

W ramach akcji #Hot16Challenge znane osoby rapują 16-wersowe zwrotki. - Założeniem było zebranie miliona złotych, w tym momencie cel został już przekroczony - wyliczał twórca internetowy Andrzej Mazuruk. - To, co jest fajne i pozytywne w tym wyzwaniu to fakt, że stawia się tu na kreatywność. Poza tym każdy, kto nagrywa zwrotkę, nominuje kolejne trzy osoby, a na nagranie zwrotek są 72 godziny od czasu nominacji. To poszerza zasięg akcji i dodaje tempa. Artyści, którzy nie mogą grać koncertów, realizują się w niej, a ludzie dostają dobrą muzykę. Wszyscy na tym wygrywają.

pablopavo 1200.jpg
"Mikrotyki" Pablopavo - w Czwórce czyta Olaf Lubaszenko

ZOBACZ TAKŻE Co słychać u gwiazd w czasie pandemii? >>>

Tak zwany "Beef z koronawirusem" zatacza coraz szersze kręgi. Jak wspominał Maciej Wernio z Noizz.pl, w polskiej sieci akcję otworzył Solar. - Zasady się nie zmieniają, zmieniają się tylko okoliczności, ponieważ tym razem musimy uratować świat - mówił raper w swojej "szesnastce". - Solar od razu nominował duże postacie polskiej sceny, bo byli to między innymi Białas, czy Taco Hamingway. W tym momencie już właściwie cała czołówka polskiej sceny rapowej nagrała swoje zwrotki - mówił Maciej Wernio. - Ciężko byłoby znaleźć tych, którzy jeszcze nie mają "szesnastek".

Pierwszym, który nominował artystę spoza raperskich kręgów był Klocuch. Na jego liście znalazł się bowiem Norbi. - Potem poszło m.in. do Kuby Wojewódzkiego, a w tym momencie swoje zwrotki nagrali już m.in. znany z naszej anteny Marian Lichtman, ale także Majka Jeżowska, Andrzej Seweryn, Krzysztof Zalewski, czy prezydent Andrzej Duda, oraz Janusz Korwin-Mikke. Mamy właściwie przekrój całej Polski - wymieniał Maciej Wernio. A jak dodał Andrzej Mazuruk, pojawiły się też nagrania od... rodziców raperów. Swoją zwrotkę zarapował m.in. prof. Marcin Matczak, prywatnie tata rapera Maty - mówił ekspert. 

POSŁUCHAJ Koncert Mariana Lichtmana w Czwórce >>>

***

Tytuł audycji: TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem

Prowadzi: Kuba Marcinowicz

Data emisji: 13.05.2020

Godzina emisji: 18.15

kd


Czytaj także

Nasze prywatne dane to waluta [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2016 16:52
A w audycji "TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem" na temat dzielenia się danymi w sieci rozmawiamy z Karoliną Małagocką, ekspertką do spraw prywatności.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Liczbę punktów karnych sprawdzisz sam. Co jeszcze się zmieni?

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2017 19:41
Od 24 kwietnia 2017 roku liczbę punktów karnych, które otrzymaliśmy za naruszenie przepisów ruchu drogowego, będziemy mogli sprawdzić na specjalnej stronie internetowej.
rozwiń zwiń