Liczbę punktów karnych sprawdzisz sam. Co jeszcze się zmieni?

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2017 19:41
Od 24 kwietnia 2017 roku liczbę punktów karnych, które otrzymaliśmy za naruszenie przepisów ruchu drogowego, będziemy mogli sprawdzić na specjalnej stronie internetowej.
Audio
  • Kto i w jaki sposób będzie mógł sprawdzić liczbę punktów karnych? (TOP/Czwórka)
Jarosław Gnatowski, Kuba Marcinowicz i Karol Manys w studiu Czwórki
Jarosław Gnatowski, Kuba Marcinowicz i Karol Manys w studiu CzwórkiFoto: Alicja Mucha/Czwórka

Jarosław Gnatowski Wyprzedzanie na przejściu dla pieszych, nie ustąpienie pierwszeństwa pieszemu to sztandarowe przykłady wykroczeń, za które Polacy regularnie otrzymują punkty karne

By to zrobić nie wystarczy jednak posiadanie dowodu osobistego, albo prawa jazdy. - Potrzebny będzie do tego profil zaufany, czyli podpis elektroniczny. Chodzi o to, byśmy nie byli narażenie na to, że na nasze konto zajrzy ktoś niepowołany - tłumaczył Karol Manys z Ministerstwa Cyfryzacji. A jak przekonywał Jarosław Gnatowski z KGP, nowe przepisy będą dużym ułatwieniem, zarówno dla policjantów, jak i samych kierowców. - Dotychczas sprawdzenie liczby punktów wiązało się z wyprawą na komendę i czekaniem w kolejce. Teraz będziemy mogli na bieżąco kontrolować naszą sytuację - mówił gość Czwórki.

W jaki sposób dokładnie zdobyć elektroniczny podpis, niezbędny do sprawdzenia liczby punktów karnych, ile punktów na naszym koncie sprawi, że utracimy prawo jazdy i jak często system będzie ja nam "kasował"? O tym także rozmawialiśmy w programie. Posłuchaj nagrania ze studia Czwórki.

***

Tytuł audycji: "TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem"  

Prowadzą: Kuba Marcinowicz

Goście: Karol Manys (rzecznik Ministerstwa Cyfryzacji), Jarosław Gnatowski (Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji)

Data emisji: 11.04.2017

Godzina emisji: 18.10

kd/ab

Czytaj także

Co wspólnego mają spam i mielonka?

Ostatnia aktualizacja: 15.04.2015 08:00
Określenie dla wiadomości zaśmiecających naszą skrzynkę wzięło się od... nazwy puszkowanej wieprzowiny produkowanej w USA!
rozwiń zwiń

Czytaj także

Pranki. Pies-pająk to prawnuk kurczaka w żałobie

Ostatnia aktualizacja: 05.02.2016 15:00
Nie każdy wie, że pranki, czyli popularne filmowe żarty pokazywane w internecie, zaczęły się od telewizji. Od zawsze jednak spotykały się z reakcją policji.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nasze prywatne dane to waluta [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 19.12.2016 16:52
A w audycji "TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem" na temat dzielenia się danymi w sieci rozmawiamy z Karoliną Małagocką, ekspertką do spraw prywatności.
rozwiń zwiń