Urodziny Wikipedii. Czy dalibyśmy sobie bez niej radę?

Ostatnia aktualizacja: 26.09.2020 17:45
26 września minie 19 lat od powstania polskiej odsłony Wikipedii. Jak zostać wikipedystą i czy każdy może tworzyć hasła w Wikipedii?
Grafika ilustracyjna
Grafika ilustracyjnaFoto: shutterstock.com/Art Furnace

Jak Wikipedia zmieniła nasz sposób zdobywania wiedzy i czy zawsze jest sprawdzonym źródłem informacji? Komu internetowa encyklopedia pomogła w pracy lub zdaniu jakiegoś egzaminu? Sprawdził to dla nas Mateusz Kulik.

Test aplikacji - Nauronation, czyli apka, która pomaga w zapamiętywaniu i pobudza szare komórki. Na trening mózgu wystarczy poświęcić 15 minut dziennie. Z komentarzy użytkowników wynika, że to działa. Jeśli utknąłeś w jakimś punkcie, nie masz pomysłu - zrób przerwę na Neuronation - powinno pomóc. 

Posłuchaj także:

W audycji zajmiemy się także monetyzacją naszej aktywności w sieci. W głosnym ostatnio serialu "Społeczny dylemat" bohaterowie współtworzący największe serwisy społecznościowe na świecie tłumaczą, że "jeśli nie płacisz za produkt, ty jesteś produktem". Sprawdzimy jak i ile darmowe social media na nas zarabiają i jak nas sprawdzają.

The Social Dilemma | Official Trailer | Netflix

***

Na audycję TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem zapraszamy w poniedziałek (28.09) po godz. 17.05. Program poprowadzi Kuba Marcinowicz.

kul

 

Czytaj także

Zeszyty czy laptop? Szkolna wyprawka na nowe czasy

Ostatnia aktualizacja: 26.08.2020 20:00
Nowy rok szkolny zbliża się wielkimi krokami, wraz z nim do klas, po dłuższej niż zazwyczaj przerwie, wkroczą też uczniowie. Nowe technologie w czasie lockdownu okazały się niezbędne w nauce zdalnej. Niewykluczone, że w przyszłości znów mogą się przydać.
rozwiń zwiń