Dark stores. Jak działają "ciemne sklepy"?

Ostatnia aktualizacja: 01.11.2021 10:45
Dark stores to dosłownie "ciemne sklepy". Nie dzieje się tam jednak nic nielegalnego. Po prostu zamiast klientów pojawiają się w nich wyłącznie kurierzy, którzy odbierają towary.
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock

To coraz popularniejszy trend, wkraczający również do Polski. Ta ciemność w nazwie niech jednak nie niepokoi, bo w takich miejscach nie dzieje się nic nielegalnego. Dark store to zlokalizowany w mieście niewielki sklep spożywczy, w którym... nie ma klientów. Zamiast nich zaopatrują się w nich kurierzy rowerowi, którzy dostarczają produkty zamawiane przez aplikacje. Te miejsca są naszpikowane nowymi technologiami, a ich obsługa korzysta ze specjalnych urządzeń przyspieszających odnajdowanie zamówionego przez smartfon jedzenia. Jak taki "ciemny sklep" wygląda od środka? To sprawdzimy w Czwórce.

W programie zaprosimy także m.in. na recenzję gry  "Crysis Remastered Trilogy". To kompilacja zremasterowanych wersji kultowych strzelanek studia Crytek. W skład pakietu wchodzi Crysis Remastered z 2020 roku oraz Crysis 2 i Crysis 3. Wszystkie gry zostały odświeżone, otrzymały nowe modele, tekstury, rozdzielczość 4K i wiele więcej. 

W drugiej części audycji zajrzymy na media społecznościowe i dowiemy się, czym w ostatnim czasie żyje internet.

***

Na audycję TOP - Trochę Optymizmu Popołudniem zapraszamy we wtorek (02.11) po godz. 17.05. Program poprowadzi Mateusz Kulik

 kd

Czytaj także

"Nasza Żywność. Nasza Przyszłość" - czy kupujesz odpowiedzialnie?

Ostatnia aktualizacja: 19.10.2021 13:15
Ostatnio w niektórych sieciach sklepów spożywczych klienci mogli zobaczyć na produktach żywnościowych tajemnicze naklejki z hasłem #UkrytySkładnik. Ich celem było zwrócenie uwagi na uboczne skutki produkcji jedzenia, jakimi są łamanie praw człowieka i zatruwanie środowiska. Sprawdzamy, o co chodzi w akcji.
rozwiń zwiń