Mstake: grając razem, odrywamy się od rzeczywistości

Ostatnia aktualizacja: 22.04.2017 13:30
Mstake tworzą projekt, który zakłada konsekwentną wymianę doświadczeń muzycznych z gatunków dreampop, tech-house, minimal, lo-fi, ambient, trance.
Audio
  • Mstake o swojej muzyce, procesie twórczym i planach zawodowych (Będzie głośno!/Czwórka)
  • Mstake grają na żywo akustycznie, ale z elektroniką (Będzie głośno!/Czwórka)
Grupa Mstake zagrała na Czwórkowej scenie
Grupa Mstake zagrała na Czwórkowej scenieFoto: Karina Terzoni/Czwórka

lipali koncerty 1200 500.jpg
Zobacz więcej Koncerty Czwórki <<<

Trzonem składu jest Łukasz Trzciński, producent działający na scenie muzycznej w Polsce i w Berlinie. Jako MDFB gra DJ-sety oraz live acty. Jest założycielem agencji Motion Beatz Agency oraz zespołu Slutocasters. Kolejnym członkiem zespołu jest Patryk Szymajda, który ma za sobą kilka muzycznych projektów, takich jak Supreme Scarlet i współpracę z SLPWK. Jednakże na dłużej zagościł w składzie Mstake jako basista, a od niedawna również jako klawiszowiec. Marianna Dzidowska zaś sprawia, że ich muzyka nabiera wyjątkowego wyrazu. Jako solowa artystka wspiera swoim wokalem DJ-sety z MDFB pod pseudonimem Misstake. Razem grają od 2012 roku, mieszkają w Katowicach i... Berlinie. - Nie musimy spotykać się na żywo, wykorzystujemy internet, by przesyłać sobie pliki. Nic nie zastąpi jednak wspólnego grania, dlatego widujemy się tak często, jak to możliwe - mówili muzycy. - Wówczas nierzadko zarywamy razem noce, ale to dobrze wykorzystany czas. Wspólnie się resetujemy, odrywamy się od codzienności.


Igor Seider 1200x660.jpg
Igor Seider: scena weryfikuje poziom artysty

W Czwórce opowiadali, jak powstał projekt Mstake, mówili też o kulisach swojej pracy, inspiracjach i o tym, dlaczego nie grają reggae. W programie zaprezentowali także na żywo utwory... unplugged, ale z elektroniką. Jak im się to udało? Zapraszamy do wysłuchania nagrania audycji.

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Marianna Dzidowska, Łukasz Trzciński, Patryk Szymajda (grupa Mstake)

Data emisji: 21.04.2017

Godzina emisji: 18.10

kd/gs

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Mawn’s Gallery: uderzenie muzycznymi emocjami

Ostatnia aktualizacja: 03.02.2017 18:04
Młodzi muzycy stawiają na mieszankę stylów: grają pop z elementami funku, elektroniki, a także liryczne ballady, co ma dawać słuchaczom sporą dawkę różnych muzycznych doświadczeń.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Premiera w Czwórce! Ptakova i "Wiatr"

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2017 14:40
- Czasami bywało różnie, ale dzięki doświadczeniom, które udało mi się zgromadzić, rzeczom, które po drodze się wydarzyły, teraz raczej idę z wiatrem niż pod wiatr - deklaruje Ptakova i premierowo prezentuje w Czwórce singiel "Wiatr".    
rozwiń zwiń

Czytaj także

Dlaczego modelki "chodzą" do techno?

Ostatnia aktualizacja: 23.03.2017 11:30
- Elektronika chyba najbardziej nadaje się na wybieg. Rytmizuje krok modelek, ułatwia im poruszanie się, dzięki niej pokaz "płynie" - mówi dziennikarka i blogerka muzyczna Agata Omelańska.
rozwiń zwiń