Sztokholm. Alternatywne brzmienie i radiowy pop

Ostatnia aktualizacja: 03.06.2017 10:15
Tym razem gośćmi Damiana Sikorskiego w audycji "Będzie głośno!" byli członkowie bydgosko-toruńskiego zespołu Sztokholm. - Jesteśmy spomiędzy Bydgoszczy i Torunia. W tych dwóch miastach studiowaliśmy. Chcieliśmy je połączyć - mówili w Czwórce Ariel Śliwiński i Szymon Wigienka, czyli połowa formacji.
Audio
  • Elektronika w wydaniu formacji Sztokholm. Będzie o nich głośno? (Będzie głośno!/Czwórka)
Formacja Sztokholm
Formacja Sztokholm Foto: materiały prasowe

Sztokholm Na szufladki można się obrażać, ale etykietki są potrzebne. Pozwalają łatwiej poruszać się w muzycznej sferze

Sztokholm gra muzykę elektroniczną z polskimi tekstami. W lutym tego roku odbyła się premiera drugiego mini albumu grupy. Według członków zespołu płyta opowiada "o przyjaźni, miłości, nieklejących się rozmowach o czwartej nad ranem i tych krótkich chwilach, w których czujesz, że wszystko jest tak, jak powinno". - Nie wiemy, czy wydawanie dużych krążków obecnie ma sens. Wydaje nam się, że mniejsze wydawnictwa lepiej trafiają do odbiorców. Jak na razie, nagrywamy je sami i mniejsze krążki dużo łatwiej nam dopiąć - przekonywali w rozmowie z Damianem Sikorskim Ariel Śliwiński i Szymon Wigienka.

Sztokholm łączy alternatywne brzmienie z radiowym popem, a ich działalność koncertowa skupia się przede wszystkim na festiwalach - występowali w kilkunastu miastach Polski, m.in. na festiwalu Goodfest w Dębicy, Warsaw Fashion Week w Warszawie, w 2016 roku znaleźli się w gronie 10. finalistów Festiwalu Młodych Talentów "Nowa Energia" w Szczecinie, wiosną tego roku zaś zagrali na Enea Spring Break w Poznaniu. A gdzie będzie można ich usłyszeć tego lata? - Zagramy na Open'erze, co jest dla nas kompletnym szokiem. Nie spodziewaliśmy się tego - mówili zaproszeni muzycy. 

Sztokholm Z koncertu na koncert uczymy się techniki grania. Muzyka elektroniczna rządzi się innymi prawami, jeśli chodzi o bycie na scenie

W "Będzie głośno!" Ariel Śliwiński i Szymon Wigienka opowiadali także o doświadczeniu zdobywanym podczas koncertów, o swoich bardziej rock and rollowych początkach, jak na ich twórczości odbiła się muzyka takich gigantów jak Radiohead czy The Smashing Pumpkins, oraz o czym muzycy rozmawiają o czwartej nad ranem. A jak brzmi elektronika w wydaniu Sztokholmu? Tego dowiecie się, słuchając nagrania audycji. 

W drugiej godzinie audycji przedstawiliśmy 10 utworów, które do tej pory zdobyły najwięcej głosów w plebiscycie internetowym "Będzie głośno!".

Sprawdź wyniki głosowania <<<

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Goście: Ariel Śliwiński i Szymon Wigienka (formacja Sztokholm)

Data emisji: 3.06.2017

Godzina emisji: 18.10

jsz/pg

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Baasch: fajnie, że mam takie mroczne DNA

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2017 11:00
- Gdybym znał definicję mroku to pewnie byłoby mi łatwiej odpowiedzieć na pytanie, skąd on pochodzi. A ja nie jestem w stanie tego namierzyć - opowiadał Novice w niedzielnych "Leniwych" Baasch, producent, wokalista i kompozytor, który w Czwórce mówił o swoim drugim krążku "Grizzly Bear With A Million Eyes".
rozwiń zwiń

Czytaj także

Artur Rojek: na OFF-ie niemożliwe staje się możliwe

Ostatnia aktualizacja: 30.05.2017 11:20
- Jak powstawał OFF Festival to nie miałem pojęcia, jak to się robi. Chciałem zrobić taki festiwal, jakiego w Polsce jeszcze nie było. Byłem tak zdeterminowany, że w pewnym sensie byłem w stanie nagiąć rzeczywistość - wspominał dyrektor artystyczny OFF Festivalu, muzyk i słuchacz Artur Rojek.
rozwiń zwiń