Baasch: fajnie, że mam takie mroczne DNA

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2017 11:00
- Gdybym znał definicję mroku to pewnie byłoby mi łatwiej odpowiedzieć na pytanie, skąd on pochodzi. A ja nie jestem w stanie tego namierzyć - opowiadał Novice w niedzielnych "Leniwych" Baasch, producent, wokalista i kompozytor, który w Czwórce mówił o swoim drugim krążku "Grizzly Bear With A Million Eyes".
Audio
  • Baasch o swoim drugim krążku "Grizzly Bear With A Million Eyes" (Leniwe - serwuje Novika/Czwórka)
Baasch w Czwórce
Baasch w CzwórceFoto: Wojciech Kusiński/Polskie Radio

Baasch Nie można być przekonanym o swojej nieomylności, ale z drugiej strony trzeba wiedzieć, czego się chce i słuchać siebie. Pytanie innych nie jest złe, jeśli nie chodzi o gusta tylko o kwestie fachowe

Baasch zadebiutował EP-ką "Simple Dark & Romantic Songs", otwierał koncerty Tricky’ego i Bloodgroup, a także pojawił się na festiwalach, m.in. Tauron Nowa Muzyka i FreeFormFestival. Jest autorem ścieżki dźwiękowej do głośnego filmu Tomasza Wasilewskiego "Płynące wieżowce" i zremiksował utwory artystów jak Rubber dots czy Automat. A jak czuje się po wydaniu drugiego krążka "Grizzly Bear With A Million Eyes"? - Tempo jest ciągle duże. Koniec nagrań był bardzo intensywny, a teraz przygotowuję się do koncertów - mówił Baasch.

W Czwórce artysta opowiadał także o tym, dlaczego ważne są dla niego teksty i ich odbiór przez publiczność. Jak twierdził - piosenki muszą mieć dobry tekst i nie powinien on być tylko pretekstem do zaśpiewania melodii. Dla mnie niezwykle istotna jest mnogość interpretacji. Tekstami i muzyką "Grizzly Bear With A Million Eyes" przenosi nas w baśniowo-miejski świat, a jak przekonywał Baasch - ta płyta opowiada o umiejętności obserwowania.

Jacy muzycy współpracowali przy jej tworzeniu, gdzie będzie można Baascha w najbliższym czasie usłyszeć oraz jak artysta układa swoje relacje z publicznością - więcej o tym w nagraniu "Leniwych".        

Zapraszamy też do wysłuchania całości audycji "Leniwe - serwuje Novika" z 21.05.2017 <<<

***

Tytuł audycji: Leniwe - serwuje Novika

Prowadząca: Katarzyna Nowicka

Gość: Baasch (producent, wokalista i kompozytor)

Data emisji: 21.05.2017

Godzina emisji: 19.15

jsz/kd

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Gorillaz. Szukają ważnych treści w trudnych czasach

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2017 11:00
Prawie 20 lat temu fani kultowego zespołu Blur przeżyli szok - okazało się, że britpop przerzucił się na hip hop. Tak w skrócie powstał muzyczny fenomen Gorillaz - animowany projekt, stworzony przez muzyka Damona Albarna i angielskiego mistrza komiksów Jamiego Hewletta.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Nowy krążek Slowdive. Shoegaze w wielkim stylu

Ostatnia aktualizacja: 09.05.2017 10:00
- Bardzo dziwne, że gatunek shoegaze był kiedyś, w latach 90., uznawany za uwłaczający. Mam nadzieję, że dla młodego pokolenia ta muzyka stanie się ważna - mówił w rozmowie z Mateuszem Tomaszukiem Christian Savill, gitarzysta brytyjskiej formacji Slowdive, która po 22 latach wraca z nowym albumem.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Magia północnego grania w Klubie Smolna

Ostatnia aktualizacja: 16.05.2017 15:07
- Szwedzkie Studio Barnhus to dla mnie specyficzny house'owy i psychodelizujący sound z dużym poczuciem humoru - mówił w Czwórce DJ Eltron John, zapowiadając wydarzenie w Klubie Smolna, w którego organizacji uczestniczy.   
rozwiń zwiń