Wydaj płytę z "Będzie głośno!" - zgłoszenia jeszcze tylko do 15 sierpnia!

Ostatnia aktualizacja: 27.06.2017 13:57
Radiowa Czwórka oraz Agencja Muzyczna Polskiego Radia poszukują młodych muzyków, którym wydadzą debiutancki albumu w ramach audycji "Będzie głośno!". Jedyny warunek - należy mieć gotowy materiał na płytę i nie posiadać kontraktu z inną wytwórnią muzyczną. Chętni mogą się zgłaszać do 15 sierpnia na stronie czwórka.polskieradio.pl.
Audio
  • Damian Sikorski o Czwórkowej akcji "Wydaj płytę z Będzie głośno!" (Stacja Kultura/Czwórka)
Wnętrze studia Czwórki
Wnętrze studia CzwórkiFoto: Polskie Radio
Będzie głośno 2.jpg
Zobacz więcej - audycja "Będzie głośno!"

"Będzie głośno!" (piątek godz. 18.00 – 20.00) Damiana Sikorskiego to jedyny w Polsce program radiowy, który umożliwia debiutującym muzykom dotarcie ze swoimi kompozycjami do szerokiej publiczności. Zespoły, które zgłaszają się za pośrednictwem strony czworka.online zapraszane są do audycji na żywo, aby zaprezentować się zarówno w rozmowie, jak i w mini koncercie akustycznym. Ich utwory zamieszczane są na liście przebojów "Będzie głośno!". Słuchacze Czwórki codziennie oddają głosy na artystów, którzy najbardziej przypadli im do gustu. Antena jest otwarta na rozmaite gatunki muzyczne. Każdy może znaleźć coś dla siebie. Uczestnikami audycji Damiana Sikorskiego są zespoły rockowe, popowe, soulowe, funkowe i folkowe.

Od 1 lipca trwa nowa akcja radiowej Czwórki, promująca młodych twórców. Wraz z Agencją Muzyczną Polskiego Radia stacja szuka młodych zespołów oraz solistów mających gotowy materiał na płytę, aby umożliwić im wydanie debiutanckiego krążka. Zainteresowani nie mogą jednak mieć podpisanego kontraktu z inną wytwórnią muzyczną. Zgłoszenia można wysyłać do 15 sierpnia za pośrednictwem formularza na portalu www.czwórka.polskieradio.pl. W trakcie wakacji słuchacze będą mieli okazję zapoznać się z utworami zgłoszonych muzyków w audycjach "Będzie głośno!".

lipali koncerty 1200 500.jpg
Zobacz więcej - Koncerty Czwórki

Rozstrzygnięcie akcji nastąpi na początku września, kiedy ogłoszony zostanie zwycięzca konkursu. Wyda on debiutancką płytę z radiową Czwórką i Agencją Muzyczną Polskiego Radia. Premiera albumu oraz promujący go koncert planowane są na przełomie października i listopada w studiu radiowej Czwórki.

***

mat. pras./kd/jsz

Czytaj także

Igor Seider: scena weryfikuje poziom artysty

Ostatnia aktualizacja: 01.04.2017 12:21
- Siedzenie w garażu i czekanie na panią lub pana z wytwórni to ślepa uliczka. Przede wszystkim trzeba konfrontować się z odbiorcą - radził debiutującym artystom wokalista zespołu Mama Selita, który obecnie tworzy także solo jako Igorilla.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Animal Bar: w muzyce liczy się każdy detal

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2017 11:00
Animal Bar to warszawski zespół grający indie i rocka alternatywnego. Muzycy opowiadali w Czwórce o swojej twórczości i zagrali akustycznie w naszym studiu.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Baasch: fajnie, że mam takie mroczne DNA

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2017 11:00
- Gdybym znał definicję mroku to pewnie byłoby mi łatwiej odpowiedzieć na pytanie, skąd on pochodzi. A ja nie jestem w stanie tego namierzyć - opowiadał Novice w niedzielnych "Leniwych" Baasch, producent, wokalista i kompozytor, który w Czwórce mówił o swoim drugim krążku "Grizzly Bear With A Million Eyes".
rozwiń zwiń