Premiera płyty Marty Zalewskiej w Czwórce  

Ostatnia aktualizacja: 07.12.2018 13:14
Debiutancki krążek laureatki konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno" ukazał się na rynku 7 grudnia 2018.
Świeżutka, nowa płyta Marty Zalewskiej w studiu Czwórki
Świeżutka, nowa płyta Marty Zalewskiej w studiu CzwórkiFoto: Bartosz Bajerski

Zalewska Marta Bajerwski koncert czwórka 1200.jpg
Marta Zalewska - koncert w studiu Czwórki

- To spełnienie mojego największego muzycznego marzenia - mówiła wokalistka Marta Zalewska podczas konferencji poświęconej premierze jej debiutanckiego krążka w Czwórce. Jej album ukazał się nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia. ZOBACZ WIĘCEJ Przedpremierowe spotkanie z Martą Zalewską >>>

- W dzisiejszych, syntetycznych czasach, coraz trudniej o skierowany do szerokiej publiczności - a z takim mamy do czynienia - oparty na gitarach. Tym większy szacunek dla Marty Zalewskiej - mówił o tym krążku Bartek Koziczyński, dziennikarz muzyczny w Czwórce i "Teraz Rock".  - Swój album zrealizowała z użyciem prawdziwych instrumentów, w dodatku sama pisała teksty, uczestniczyła też w komponowaniu i produkcji muzyki. Muzyki dynamicznej, wpadającej w ucho, z potencjałem... czego chcieć "Więcej"?

Zwyciężczyni tegorocznej edycji konkursu radiowej Czwórki "Wydaj płytę z Będzie Głośno" - w którym udział wzięło 169 artystów i do którego zgłoszonych zostało ponad 1000 piosenek w niemal wszystkich gatunkach muzycznych - Marta Zalewska, jest jednocześnie wokalistką, multinstrumentalistką z klasycznym wykształceniem i autorką tekstów. Doświadczenie zbierała grając z Kayah czy Krystyną Prońko, ale i zespołami muzyki dawnej Canor Anticus i Ars Nova. Punktem zwrotnym w jej karierze był udział w konkursie debiutów podczas festiwalu w Opolu w 2016 roku. Dostała także angaż do spektaklu Teatru Roma "Once" - polskiej premierze nagradzanego na całym świecie musicalu. Prywatnie Marta od dziecka fascynuje się latami 60-tymi XX wieku i ruchem hipisowskim.

Dowiedz się więcej o Marcie Zalewskiej i konkursie "Wydaj płytę z Będzie Głośno" >>>

***

"Będzie Głośno" - pod takim hasłem Czwórka promuje młodych zdolnych Polskich muzyków nie mających jeszcze kontraktu z żadną wytwórnią. Jest to program, który umożliwia nieznanym artystom bezpośredni kontakt z radiem, a poprzez audycję pod tytułem "Będzie głośno!" i listę przebojów dociera do słuchaczy. Na audycję zapraszamy w każdy piątek, po godz. 18.05.

mat. pras./kd/pj

Czytaj także

Konkurs "Będzie Głośno!". "Zwyciężył dynamizm i siła muzyki"

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2018 14:40
Finał drugiej już odsłony konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno" za nami. Zwyciężyła Marta Zalewska, o której jurorzy mówią "Hendrix w spódnicy". Na koncert wokalistki zapraszamy już w grudniu!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Przedpremierowe spotkanie z artystką. Marta Zalewska: chciałam "Więcej" i mam to

Ostatnia aktualizacja: 04.12.2018 15:19
We wtorek 4 grudnia w studiu radiowej Czwórki, Marta Zalewska zagrała akustycznie trzy utwory, m.in. singiel "Więcej", a w roli recenzentek debiutanckiego materiału wokalistki wystąpiły m.in. Urszula Dudziak, Monika Borzym i Marcelina.
rozwiń zwiń