Doosha Moya i Part of the Kitchen - będzie o nich głośno?

Ostatnia aktualizacja: 29.10.2020 12:40
Zaprosimy na spotkanie muzykami dwóch młodych zespołów: Doosha Moya i Part of the Kitchen.
Zdjęcie ilustracyjne
Zdjęcie ilustracyjneFoto: Pixabay/Free-Photos

Grubson_jarecki 1200.jpg
GrubSon i Jarecki zagrali w Czwórce [WIDEO]

W pierwszej godzinie audycji zadebiutuje zespół Doosha Moya. To duet, który tworzą wokalistka i autorka tekstów Magdalena "Mad" Łągiewska oraz autor kompozycji i producent muzyczny Tomasz Łągiewski. Początek ich muzycznej przygody to rok 2016. Ten rok i kolejne lata to okres pierwszych prób, pierwszych autorskich piosenek oraz publicznych występów. To także czas intensywnej nauki, szukania celu oraz sposobów jego realizacji. Z muzyką styczność mają od dawna - Mad od najmłodszych lat śpiewa, Tomek natomiast gra na gitarze. Projekt Doosha Moya oficjalnie powstał w roku 2020. Stawiają na rzeczy ważne, stąd nazwa zespołu, bo dusza każdego człowieka jest niezwykle istotna. W tekstach chcą przekazywać ludziom wartościowe rzeczy. Wierzą, że ich piosenki wniosą coś dobrego w życie słuchaczy.

Czytaj także:

Po godz. 19.05 w Czwórce zagości zespół Part of the Kitchen z debiutancką płytą "Echokosmos". Formacja powstała w marcu 2016 roku w kuchni jednej z poznańskich kamienic – gdzieś między lampką wina a kolejną dokładką makaronu. W ciągu kolejnego roku wypełnionymi spotkaniami band stał się integralną częścią kuchni na trzecim piętrze, w której powstawały pierwsze kompozycje. W marcu 2017 roku wydana została epka Below The Line, zawierająca 5 autorskich utworów. Na debiutanckiej płycie Part Of The Kitchen znajdą się utwory już doskonale znane koncertowej publiczności, jak i zupełne nowości. Podstawowym założeniem jest jednak to, aby album tworzył spójną całość, zarówno pod względem muzycznym, jak i wizualnym. Echokosmos ma być przede wszystkim opowieścią o relacjach, które tworzymy i psujemy, o braku umiejętności komunikowania się ze sobą nawzajem i wszystkim, co nas otacza, ale też o tym, że jeszcze możemy wszystko naprawić, połączyć okruchy ważnych momentów i jak w kintsugi stworzyć, coś pięknego i wyjątkowego.

***

Na audycję "Będzie głośno" zapraszamy w piątek (30.10) o godz. 18.05. Program poprowadzi Damian Sikorski.

kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka muzyka rozrywkowa Pop
Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy, możesz być pierwszy!
aby dodać komentarz
brak

Czytaj także

Klaudia Daliva: zamiast idoli wolę mieć muzycznych mentorów

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 18:06
Kiedyś grała na ulicach, dziś ma do dyspozycji sceny w salach koncertowych i klubach. Klaudia Daliva zagościła na antenie Czwórki z nowym numerem "Wiosna" i opowiedziała o swojej drodze do kariery i planach zawodowych.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Skubas z krążkiem "Duch". "To płyta ponad obawami"

Ostatnia aktualizacja: 28.10.2020 14:14
"Duch", czyli trzeci album Skubasa, właśnie ujrzał światło dzienne. Płyta jest naszpikowana wrażliwością i pełna emocji. - Zrobiłem najlepszą płytę, jaką mogłem w tym momencie życia - mówił artysta w rozmowie z Czwórką. 
rozwiń zwiń