Klaudia Daliva: zamiast idoli wolę mieć muzycznych mentorów

Ostatnia aktualizacja: 15.05.2020 18:06
Kiedyś grała na ulicach, dziś ma do dyspozycji sceny w salach koncertowych i klubach. Klaudia Daliva zagościła na antenie Czwórki z nowym numerem "Wiosna" i opowiedziała o swojej drodze do kariery i planach zawodowych.
Audio
zdj. ilustracyjne
zdj. ilustracyjneFoto: Rawpixel.com/Shutterstock.com

Klaudia Daliva w Czwórce zadebiutowała w 2018 roku utworem "Mistkes", który nagrano w całości… telefonem komórkowym. - To by mój pierwszy utwór, dzięki któremu mogłam się jednak rozwinąć - wspominała. Od kilku tygodni na naszej Czwórkowej playliście jest jej nowa kompozycja "Wiosna", w której współprodukcji i aranżacji uczestniczyli także Tymon Tymański oraz Gracjan Kalandyk. - Ten utwór opisuje skomplikowane historie w moim życiu. Jak każdy miałam wzloty i upadki. Pierwotnie tekst był dłuższy, ale w ostatecznym kształcie to, co było niewielkim elementem stał się myślą przewodnią całego numeru - mówiła wokalistka. 

Teraz zespół przygotowuje debiutancki krążek - EP-kę.

Klaudia Daliva od 14. roku życia jest muzyki, choć początkowo grała na ulicach miast. - Nie wiem, co wtedy sobie wyobrażałam, ale to dokładnie to samo uczucie, które mam dziś, gdy stoję na scenie i zaczynam duży koncert - wspominała wokalistka. I jak podkreślała, uliczne występy zdarzają się jej do dziś. - To taki przejaw wewnętrznego buntu. Ostatnio miałam okazję to robić tuż przed koniecznością izolacji - mówiła.

Jak podkreślała, zamiast muzycznych "idoli" woli mieć mentorów. - Chyba każdy uliczny muzyk może być moim autorytetem. To ludzie, którzy nie boją się wyjść i zaprezentować to, co mają innym do przekazania - tłumaczyła wokalistka. 

Na koncie Klaudia Daliva m.in. występ podczas Soundrive Festival. Teraz planuje debiut fonograficzny i pracuje nad EP-ką. 

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Klaudia Daliva

Data emisji: 15.05.2020

Godzina emisji: 18.05

kd

Czytaj także

Sara Kordowska - tworzy nową muzykę i poszukuje Nieprzeciętnych 2020

Ostatnia aktualizacja: 21.03.2020 12:05
Sara Kordowska doświadczenie wokalne zdobywała m.in. u boku takich artystów jak: Paulina Przybysz, Mieczysław Szcześniak, czy Katarzyna Wilk. Po płycie "Wszystko i nic" wydanej z Czwórką, właśnie pisze numery na nowy krążek. Zasiada także w kapitule plebiscytu "Nieprzeciętni 2020".
rozwiń zwiń
Czytaj także

Singlem "Nie chcę zmieniać nic" Leski zapowiada nową płytę

Ostatnia aktualizacja: 06.05.2020 13:50
Absolutnie magiczny, intymny i prawdziwy. Wyjątkowy zapis tego specyficznego czasu Leski prezentuje w piosence "Nie chcę zmieniać nic", która ma być zapowiedzią trzeciego albumu artysty "Pieśni bez napinki".
rozwiń zwiń