Retransmisja koncertu zespołu Funk Da system

Ostatnia aktualizacja: 10.12.2020 09:49
Formacja Funk Da System została wyróżniona w pierwszej edycji konkursu "Wydaj płytę z będzie głośno".
Funk Da System na scenie Czwórki
Funk Da System na scenie CzwórkiFoto: Mateusz Kulik/Czwórka

EKOiści w Katowicach (2) 1200.jpg
Finał akcji "EKOiści": koncert Funk Da System w Czwórce

Funk Da System to nie tylko nazwa bandu. To przede wszystkim radosny styl życia, pogoda ducha i przesłanie, którego głoszenie stało się prawdziwą misją - piszą o sobie muzycy. Ich koncert odbył się rok temu - 11.12.2019 w Katowicach, w ramach Czwórkowej akcji Ekoiści. Retransmisja koncertu grupy w drugiej godzinie audycji. 

Program rozpoczniemy jednak od wywiadu z debiutantami. W Czwórce zagości grupa No Behing. "Poznaliśmy się kilka lat temu podczas nagrania w Kosa Buena Studio - jak się okazało nie przypadkiem. Wtedy po raz pierwszy skalibrowaliśmy nasze muzyczne oblicza. Każdy z pięknym bagażem doświadczeń, muzycznych wyzwań, pełni nie do końca spełnionych rockowych pragnień. Pełne ekspresji teksty Adriana Burka oraz rasowe, rockowe kompozycje Rafała "Kosy"Kossakowskiego tworzą intrygujące połączenie. Składu zespołu dopełniają persony, które z niejednego muzycznego pieca chleb jadły: Grzegorz Imielski - perkusja, Kuba Będkowski - klawisze, Daniel Arendarski - gitara, Arek Dzierżawa - bas.

Posłuchaj także:

***

Na audycję "Będzie głośno" zapraszamy w piątek (11.12) po godz. 18.05. Program poprowadzi Damian Sikorski

kd

Zobacz więcej na temat: Czwórka Pop Rock

Czytaj także

"333 popkultowe rzeczy... lata 90." Książka Bartka Koziczyńskiego w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 27.04.2020 11:55
Jeśli jesteście fanami lat 90., mamy dla Was niespodziankę: filmy, seriale, komiksy, muzyka i wyjątkowe wydarzenia. A to wszystko codziennie w audycji "Stacja Kultura", w której Bartek Koziczyński czyta wybrane hasła ze swojego leksykonu "333 popkultowe rzeczy... Lata 90."
rozwiń zwiń

Czytaj także

Igor Seider z projektem Kambo. "Mama Selita potrzebowała oddechu"

Ostatnia aktualizacja: 16.10.2020 22:01
Igor Seider, wokalista grupy Mama Selita powraca z nowym projektem, czyli Kambo. Muzycy już planują nagranie materiału na EP-ke i przyszłoroczne koncerty. 
rozwiń zwiń