Finał akcji "EKOiści": koncert Funk Da System w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 11.12.2019 20:12
Zespól Funk Da System wystąpił na deskach Czwórkowej sceny trzy lata temu. Od tego czasu ukazała się m.in. płyta długogrająca grupy pt. "Kwantissimo", muzycy zagrali też wiele koncertów. Teraz powrócili do nas w ramach akcji "EKOiści". 
Audio
  • Koncert grupy Funk Da System w Czwórce (Będzie głośno!/Czwórka)
  • Muzycy Funk Da System o ekologii i planach artystycznych (Będzie głośno!/Czwórka)
Funk Da System na scenie Czwórki
Funk Da System na scenie CzwórkiFoto: Mateusz Kulik/Czwórka

EKOiści w Katowicach (2) 1200.jpg
ZOBACZ TAKŻE "EKOiści" - więcej o akcji w Katowicach

Funk Da System, grupa z Dolnego Śląska, to muzycy, którzy mają już na koncie sporo sukcesów. Teraz znów pojawili się w Czwórce w ramach ostatniej części akcji "EKOiści", w audycji "Będzie głośno!" Damiana Sikorskiego. - To prawdziwie królewskie zakończenie ostatniego przystanku - zapowiadał ich występ gospodarz audycji.

Słuchacze i uczestnicy wydarzenia mogli usłyszeć sporą dawkę funku, soulu i disco z dużą nutą improwizacji i poczucia humoru w wykonaniu Funk Da System. - Wasze uśmiechy powodują, że czuję prawdziwą energię, to niesamowite, dziękuję - mówiła wokalistka grupy.


Marta Zalewska 1200.jpg
"EKOiści". Posłuchaj koncertu Marty Zalewskiej w Czwórce
Funk Da System w Czwórce/fot. M. Kulik/Czwórka Funk Da System w Czwórce/fot. M. Kulik/Czwórka

Cały koncert Funk Da System - w nagraniu audycji. Zapraszamy także do wysłuchania nagrania pierwszej godziny audycji. Muzycy udzielili wywiadu, w którym opowiadali Damianowi Sikorskiemu o ekologicznych wątkach we współczesnej muzyce i dalszych, artystycznych planach.

***

"EKOiści" to ekologiczna akcja Czwórki, jednocześnie będąca projektem edukacyjno-muzycznym. Hasłami kampanii stały się: życie w duchu #zerowaste, ograniczanie konsumpcji, korzystanie z publicznego transportu i zachęcanie do postawy "naprawianie zamiast kupowania". Na naszej antenie i w plenerowych studiach Czwórki były audycje, warsztaty i koncerty. Trzecia i ostatnia odsłona "EKOistów",  po wydarzeniach w Warszawie i Krakowie, miała miejsce na Śląsku. 

ZOBACZ TAKŻE "EKOiści". Czwórka w Krakowie w stylu eko >>>

Sprawdzaliśmy, jak wyglądają "śląskie święta w wydaniu eko", rozmawialiśmy także z przedstawicielami start-upu założonego przez znanych projektantów, którzy w swojej karierze stworzyli już: robota do operacji serca, samochody wyścigowe, narzędzia budowlane, wozy strażackie, ratraki śnieżne, kaski dla kierowców rajdowych Formuły 1, a nawet… polski czołg. Były także warsztaty kolażowania. 

Dziennikarze Czwórki z pomocą ekspertów podpowiadali, w jaki sposób stawiać pierwsze, ekologiczne kroki, zachęcali do podjęcia wyzwania zmiany stylu życia oraz do ograniczania nawyków szkodliwych dla planety, a co za tym idzie również dla nas samych. A wszystko po to, żeby zostać… EKOistą!

. .

***

kd/am

Czytaj także

Formacja Ann zagrała w Czwórce. "Nasza muzyka to terapia"

Ostatnia aktualizacja: 23.02.2018 19:00
Zespół Ann to grupa założona w przez Annę Spławską - wokalistkę, autorkę tekstów i muzyki, a także pedagoga specjalnego.
rozwiń zwiń
Czytaj także

Need More Clouds i Tony White - koncerty w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 22.05.2019 12:17
Need More Clouds i Tony White to artyści, których utwory znalazły się na składance "Będzie głośno". Koncert na żywo - 24 maja w studiu radiowej Czwórki!
rozwiń zwiń
Czytaj także

Finał "Wydaj płytę z Będzie Głośno". Sara Kordowska na żywo w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 01.10.2019 07:27
4 października w ramach specjalnej odsłony audycji "Będzie Głośno" publiczność zgromadzona w studiu koncertowym i słuchacze Czwórki miała okazję wysłuchania na koncertu na żywo zwyciężczyni czwartej odsłony konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno". Imprezę poprowadził pomysłodawca projektu dziennikarz muzyczny Czwórki Damian Sikorski.
rozwiń zwiń