Czwórka Reggae Contest. Plenerowe "Będzie głośno" - finaliści przed finałem

Ostatnia aktualizacja: 09.07.2021 19:30
Damian Sikorski prowadził audycję prosto z Amfiteatru w Ostródzie. Gośćmi byli organizatorzy festiwalu i zespoły, które zakwalifikowały się do finału konkursu Czwórka Reggae Contest. Finał konkursu odbędzie się 11 lipca o godz. 16 w Amfiteatrze w Ostródzie (Red Stage). Ostróda Reggae Festiwal odbywa się pod patronatem Czwórki. 
Finaliści tegorocznej odsłony Czwórka Reggae Contest
Finaliści tegorocznej odsłony Czwórka Reggae ContestFoto: mat.pras./PR

20. edycja Ostróda Reggae Festival trwa od 9 do 11 lipca na terenie Amfiteatru w Ostródzie. Na przybyłych czekają trzy sceny festiwalowe: Red Stage - główna scena w Amfiteatrze, Green Stage - scena sound system w sali kameralnej, Yellow Stage - scena sound system na ostródzkim molo. W niedzielę odbędzie się finał Czwórka Reggae Contest - występ wyłonionych w konkursie Czwórki zespołów. W tym roku z nadesłanych zgłoszeń jury festiwalu wybrało trzy zespoły: Barwy, Myasta i Boleo & Follow The Riddim. 

W pracy jury udział wzieli: Piotr Kolaj, Oliwia Musiatowicz, Damian Sikorski, Mirosław Maken Dzięciołowski, Brinsley Forde i Jarosław Hejenkowski.


To 20. odsłona festiwalu - piękny jubileusz. Jej hasło to "Przetrwamy". - I przetrwaliśmy, udało nam się zorganizować tę 20. edycje festiwalu w formie troszkę innej niż zwykle, niż zaplanowaliśmy -mówi Mirosław Maken Dzięciołowski. - Pierwotnie zaplanowaliśmy, że będzie ona okraszona plejadą jamajskich i nie tylko jamajskich gwiazd. Taki był plan na 2020 rok, ale pandemia pokrzyżowała nam szyki. Zrobiliśmy edycję polską z polskimi gwiazdami  - jest fajnie, przyjechało dużo ludzi, wróciła muzyka, wróciła atmosfera festiwalu - podkreśla.

Piotr Piter Kolaj, archiwum pryw 1200.jpg
Ostróda Reggae Festival 2021.Kto wystąpi w tym roku?

Posłuchaj
50:11 2021_07_09 18_04_08_PR4_Bedzie_glosno.mp3 O Ostróda Reggae Festiwal opowiadają organizatorzy, a zespół Barwy zdradza, co zaprezentuje na Czwórka Reggae Contest (Czwórka/Będzie głośno)

 

Polskie reggae jest na bardzo wysokim poziomie. Zespół Dubska, który mogliśmy usłyszeć na festiwalu prezentuje wysoki poziom muzyczny. Oni cały czas się rozwijają i zaskakują.- To zespół, który jak tylko pojawił się na muzycznej scenie w Polsce od razu prezentował odmienną stylistykę niż ogólnie przyjęta - mówi Piotr Piter Kolaj. - Jednym z pierwszych ich festiwalowych koncertów był występ na Ostróda Reggae Festiwal w 2004 roku, 17 lat temu. Sekcja dęta została wtedy wyróżniona, była najlepszą sekcja dętą festiwalu - dodaje.

Ostróda ma swoje stałe elementy: 3 sceny - czerwoną, żółtą i zieloną. One jak co roku zostały utrzymane. Dodatkowo nie brakuje licznych stałych atrakcji jak wykłady, warsztaty, zajęcia dla najmłodszych. 

Czytaj także:

Ostróda Reggae Festival od początku swojego istnienia promuje młodych wykonawców. W organizowanym przez nich konkursie przed laty swoje pierwsze kroki stawiali obecnie znani i lubiani artyści, jak Tabu czy Junior Stress. W wyniku podjęcia współpracy z Polskim Radiem Czwórka, w 2013 inicjatywa odbyła się po raz pierwszy pod patronatem publicznego nadawcy. Zwycięska grupa Big Up! zagrała koncert w Czwórce. Rok później podobna nagroda przypadła formacji SielSKA. Następnie przez dwa lata odbywał się w Ostródzie World Reggae Contest o charakterze międzynarodowym. Czwórka Reggae Contest powrócił w 2018 roku, gdy jury zdecydowało podzielić nagrody pomiędzy zespoły Johny Rockers i Green Roots. Zwycięzcą ostatniej edycji konkursu była grupa Yelram. Tegoroczni finaliści to Barwy, Myasta i Boleo & Follow The Riddim. - Co ciekawe wszystkie trzy formacje znają się i przyjaźnią. Dla nich istotne jest to, że przyjadą tu i zagrają, a nie to, kto wygra. 


Barwy Barwy

1200x660-photo_01.1 czwórka reggae contest ostróda.jpg
Czwórka Reggae Contest. Trwa Ostróda Reggae Festiwal!

Barwy

Barwy tworzy trzech muzyków. Damian Sikorski nazywa ten zespół międzygatunkowym dzieckiem pandemicznych czasów. Panowie właśnie w czasie pandemii, przez internet, nawiązali współpracę. 

- Maciej "Macza" Kwiecień jest naszym producentem, tworzy większość naszej muzyki wraz z Januszem Rutkowskim, który należy też do składu Bartenders - mówi Filip Tarnowski z Barw. - To ten zespół znalazł mnie. Szukali wokalisty. I jest nas trzech. Maciej produkuje muzykę, Janusz gra na basie, ja odpowiadam za wokale i beat boks - dodaje. 

Barwy w Ostródzie zagrają swój drugi koncert. - Mamy różne utwory w repertuarze, z różnych gatunków - zdradza gość Damiana Sikorskiego.- Nie zamykamy się w jednym gatunku. Staramy się tworzyć totalnie naszą muzykę, nie iść za trendem - podkreśla.


Boleo Boleo

Posłuchaj
50:51 2021_07_09 19_04_17_PR4_Bedzie_glosno.mp3 Damian Sikorski rozmawia z przedstawicielem zespołu Myasta oraz z muzykami Follow The Riddim (Czwórka/Będzie głośno)

 

Boleo & Follow The Riddim

- Uwielbiamy konkursy. Chcielibyśmy stanąć na podium i wygrać ten konkurs . Zobaczymy jak będzie. Motywacja jest. Ostatnie dwa lata dodały nam motywacji i otuchy - mówią Eryk Jaworski i Grzegorz Przepióra, muzycy Follow The Riddim. - Przez ostatnie lata więcej graliśmy w studiu, mniej graliśmy koncertów. Staramy się składać utwory w drugą płytę. Jesteśmy na półmetku prac. Chyba w przyszłym roku ona się pojawi - dodają i zdradzają, że jest to praca lidera zespołu i całego bandu. 

W niedzielę Boleo & Follow The Riddim zagrają starszy i nowy materiał. - Chcemy się zaprezentować ze wszystkimi walorami, które posiadamy - mówią muzycy. - Mamy nadzieję, że rozgonimy chmury znad festiwalu, żeby jak najwięcej osób mogło się z nami bawić i poczuć pozytywne fale. Będzie bardzo energetycznie. Warto na pewno wsłuchać się w teksty - to warte poczucia i zrozumienia - podkreślają. 


Myasta Myasta

Myasta

Zespół Myasta jeszcze w trasie koncertowej. Muzycy w Ostródzie pojawią się już w sobotę. Na niedzielę zapowiadają koncert pełen utworów z ich debiutanckiej płyty, a także jeden premierowy kawałek. Marcin Pankowski z Myasta zdradza, że niedzielny koncert w Ostródzie dla zespołu będzie pewnym "zatoczeniem koła", bo to tam poznali się z wokalistą zespołu Myasta i stworzyli wspólny projekt. Każdy z nich marzył też by wystąpić na ostródzkiej scenie. - Na festiwal w Ostródzie, na Czwórka Reggae Contest przearanżowaliśmy część naszych utworów. Zaprezentujemy ich "ostródową" wersję - mówi muzyk. - Nie zabraknie naszych singli "Tańczy" i "Na dobrym kursie". 

Konkurs Czwórka Reggae Contest na scenie Ostróda Reggae Festiwal odbędzie się już w niedzielę 11 lipca o 16.00. 

***

Tytuł audycji: Będzie głośno!

Prowadzi: Damian Sikorski

Data emisji: 09.07.2021

Godzina emisji: 18.05

pj

Czytaj także

Czwórka Reggae Contest 2021. Kto wystąpi w finale konkursu?

Ostatnia aktualizacja: 01.07.2021 18:39
Ostróda Reggae Festival w niedzielę 11 lipca rozpocznie się występami 3 finalistów Czwórka Reggae Contest, wybranych przez jury spośród 18 nadesłanych do konkursu zgłoszeń. Na scenie Amfiteatru wystąpią: Barwy, Myasta oraz Boleo & Follow the Riddim.
rozwiń zwiń