Tańka Szafraniec i B6 - "Gramy dla Ukrainy"

Ostatnia aktualizacja: 11.03.2022 20:40
Tańka Szafraniec wraz z lubelskim zespołem B6 włączają się w pomoc dla Ukrainy. Dochód z ich koncertów w Warszawie i Łodzi w całości zostanie przeznaczony na ten cel.
Tańka Szafraniec
Tańka SzafraniecFoto: mat. promocyjne / Aleksandra Kamińska-Broniek

Początkowo miała być trasa koncertowa promująca debiutancki album Tańki Szafraniec "MOZAIKA". - Z zespołem B6 przygotowywaliśmy plan koncertów. Nagle, 24 lutego, po włączeniu telewizora świat się zmienił - mówi artystka w Czwórce. - Przyznam, że rozpadłam się na tysiąc kawałków i pierwsza myśl, która się pojawiła, to że jeżeli w ogóle mamy zagrać te koncerty, to musimy im nadać cel, który będzie wsparciem dla Ukrainy.

Muzykom wyszedł naprzeciw STOART, który w ramach akcji "Artyści STOART dla Ukrainy", pokryje podstawowe koszty organizacji koncertów. Całkowity przychód z nich zostanie przekazany Polskiej Akcji Humanitarnej na wsparcie Ukrainy.

Pierwszy koncert odbędzie się w Warszawie 16 marca w Chmurach o godz. 19.30, a na scenie oprócz zespołu Tańki pojawi się także zaprzyjaźniony zespół B6 z Lublina. - Poznaliśmy się na festiwalu "Inkubatora Tak Brzmi Miasto" i nawiązaliśmy familijną relację. Jednogłośnie udało nam się nasze koncerty przeistoczyć w coś, co ma pomagać - opowiada artystka.

Kolejny koncert odbędzie się w Łodzi w Woolturze 17 marca, również o 19.30. Jak mówi Tańka Szafraniec, materiał płytowy w większości pasuje do sytuacji. - Wiele utworów dotyka tematyki relacji międzyludzkich. Pisząc teksty, nie miałam wyobrażenia, co może się wydarzyć, ale widziałam w ludziach elementy zaburzonych relacji - opowiada. - Trochę na tej płycie wspominam o stanach depresyjnych, o utracie nadziei, ale także i o jej odzyskiwaniu.

Tańka Szafraniec zagra też 18 marca w Jeleniej Górze i 29.03 we Włocławku w Centrum Kultury Browar B.

Źr. TAŃKA SZAFRANIEC - Biec (Official Video)


Tańka Szafaniec to wokalistka, songwriterka zakochana w big-beacie i synth-popie i tego na pewno nie zabraknie podczas koncertu. Jesienią 2021 wydała debiutancki album "MOZAIKA", który zabierze Was w muzyczną podróż od lat 60. przez 70. i 80., nie zabraknie energii, współczesnego muzycznego sznytu oraz dobrych, gitarowych brzmień. Na scenie razem z Tańką wystąpią wyśmienici muzycy: Michał Szafraniec, Paweł Szafraniec, Jacek Szafraniec (zbieżność nazwisk nie jest przypadkowa), Wojtek Seńko i Maciek Rejmentowski.

Źr. Youtube/B6 - Moje ciało (Official Video)


Zespół B6 to skład z Lublina. Na froncie dominuje ciemny głos wschodzącej polskiej alternatywy o soulowych inspiracjach. Jesienią zespół wydał album SMUGI, który zabierze Was w sentymentalną podróż muzyczną łączącą elementy szlachetnego popu i rockowego pazura. Futurystyczne synthy w kontraście z elementami brzmień lat 1990/2000. Eklektyczne rozwiązania, gitarowe brzmienia i głęboka piaskowa barwa wokalu to pigułka B6. Warstwa tekstowa malowana jest kolażem emocji, w odpowiedzi na niewyrozumiałą rzeczywistość.​


***

Tytuł audycji: "Będzie głośno!"

Prowadzi: Damian Sikorski

Gość: Tańka Szafraniec (wokalistka, songwriterka)

Data emisji: 11.03.2022

Godzina emisji: 19.13

aw/mat.pras. 

Czytaj także

"The Best Of Będzie Głośno!" - winylowy prezent od Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2021 06:00
8 października 2021 roku w sprzedaży pojawiło się kolejne wydawnictwo Agencji Muzycznej Polskiego Radia i pierwsza w historii płyta winylowa dokumentująca działania muzyczne Czwórki Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kowalski z krążkiem "Anomalie". "Marzenia się spełniają"

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2022 19:24
- Ta płyta to dziesięć historii, które są dosłownie "wyjęte" z mojego życia. Ostatnie lata pełne były zmian i zawirowań, ale staram się je traktować jak lekcje i wyciągać z nich wnioski - tłumaczył aktor i wokalista Adi Kowalski.  
rozwiń zwiń