Za nami premiera "Będzie głośno! Vol 4" i koncert Footprints on the Moon [WIDEO]

Ostatnia aktualizacja: 29.04.2022 20:00
W piątek (29.04) pojawił się kolejny album serii wydawniczej Czwórki "Będzie Głośno! Vol. 4". Premierze towarzyszył koncert grupy Footprints on the Moon.
Footprints on the Moon
Footprints on the MoonFoto: peloton studio/mat. pras.

Składanka "Będzie Głośno! Vol. 4" to wyselekcjonowany zbiór piosenek artystów, którzy zgłosili się do piątej edycji konkursu "Wydaj płytę z Będzie Głośno!" w 2021 roku. Na płytę składa się 10 utworów nagranych przez finalistów konkursu Czwórki. Ta jedna płyta to zapis tego, co dzieje się "tu i teraz" wśród młodych polskich artystów, którzy działają poza głównym nurtem.

Premierze płyty towarzyszył koncert grupy Footprints on the Moon, którego utwór "All of the time" znalazł się na najnowszej składance. Zespół to trzech muzyków, którzy lubią mieszać zarówno w brzmieniach jak i gatunkach.

Zobacz koncert:

Źr. Youtube/Czwórka

W 2021 roku wśród zgłoszonych utworów dominowały te z gatunków muzyki elektronicznej i synth popowej. Swoje nagrania nadesłali także artyści grający rocka, vintage rock, hip-hop, funk, pop, metal, muzykę instrumentalną i klasyczną. Dziesięć z nich, które znajdziecie na albumie, to przelot przez najróżniejsze gatunki. Tak brzmi scena niezależna!

Footprints on the Moon to zespół, który powinien spodobać się wszystkim fanom popowo-alternatywnych brzmień. 

Źr. Footprints on the Moon/All of the time

To już dziesiąta płyta wydana przez Agencję Muzyczną Polskiego Radia we współpracy z Czwórką, w związku z działaniami służącymi wspieraniu młodych i zdolnych artystów. Do tej pory w ramach audycji i konkursu radiowej Czwórki "Będzie Głośno!" ukazało się nakładem Agencji Muzycznej Polskiego Radia dziewięć płyt: Ms. Obsession "Manekin", Marta Zalewska "Marta Zalewska", Sara Kordowska "Wszystko i nic", Myasta "Na dobrym kursie", Wrona "Sen o smaku lukrecji", płyta winylowa "The Best of Będzie Głośno!", i składanki: "Będzie Głośno!", "Będzie Głośno! vol.2", "Będzie Głośno! vol.3".

Zobacz:

***

Na koncert zaprosiliśmy do audycji "Będzie głośno!", gospodarzem programu był Damian Sikorski.

kd/aw

Czytaj także

Płyta tygodnia. Zapowiadamy kolejną składankę od Czwórki!

Ostatnia aktualizacja: 25.04.2022 08:29
Premiera czwartej składanki Czwórki "Będzie Głośno! Vol.4" już 29 kwietnia. Dlatego w tym tygodniu zapraszamy Was na miks poprzednich odsłon: Vol.1, Vol.2, Vol.3., i zaprezentujemy płyty dotychczasowych laureatów konkursu, czyli laureatów Ms.Obsession, Marty Zalewskiej, Sara Kordowska, Myasta, Wrona.
rozwiń zwiń