Zespół Skytruck i Dawid Tyszkowski debiutują w Czwórce

Ostatnia aktualizacja: 15.06.2022 22:35
W dzisiejszym wydaniu audycji debiutuje zespół Skytruck, gościem Czwórki będzie też ​Dawid Tyszkowski, z którym porozmawiamy o jego kompozycjach. 
zdjęcie ilustracyjne
zdjęcie ilustracyjneFoto: Shutterstock/PopTika

>>>>>Audycji "Będzie głośno" możesz posłuchać TUTAJ<<<<<


W pierwszej części audycji "Będzie głośno!", po godzinie 18.05  zadebiutuje zespół Skytruck. Zespół Skytruck wydał debiutancki album pod tytułem "Lot na Marsa". Powstał z inicjatywy Tomka Borucha i Jakuba Szulca - aktywnych muzyków oraz absolwentów Akademii Muzycznej w Katowicach, którzy postanowili spełnić swoje marzenia i realizować się w rocku. Wszystko zaczęło się od wydania EP-ki "Środek ciężkości" w 2018 roku. Grupa reprezentująca muzykę rockową, w której znajduje się m.in. finalista 11. edycji programu The Voice of Poland, postanowiła zabrać słuchaczy na sąsiednią planetę, czyli w podróż, która od wielu lat ma na celu stworzenie nowego życia. Czy faktycznie życie na Marsie będzie lepsze? Od czego tak właściwie chcą uciec Ziemianie i dlaczego tak dążą do osiedlenia się na "czerwonej planecie"? Zespół Skytruck próbuje odpowiedzieć na te pytania w swoim najnowszym wydaniu.

Źr. Youtube/ Skytruck - Lot na Marsa (official video)


W drugiej części programu, gościem audycji będzie Dawid Tyszkowski. ​Dawid Tyszkowski z muzyką związany od dziecka. Mimo młodego wieku, tworzy dojrzałe i pełne emocji teksty, które z łatwością zmienia w oryginalne muzyczne kompozycje. Jego nieodłącznym atrybutem jest gitara, bez której nie wyobraża sobie pracy. Jak sam mówi, podczas tworzenia, musi ją choćby trzymać w dłoniach - dzięki temu pomysły same wpadają mu do głowy. Swoją twórczość opiera na tym co czuje i słyszy. Cały czas poszukuje nowych inspiracji i eksperymentuje z różnymi gatunkami. Wokalista prezentuje debiutancki materiał, nad którym od strony produkcyjnej czuwa Patrick The Pan.

Źr. Youtube/Dawid Tyszkowski - Tlen (Official Video)

***

Na audycję  "Będzie głośno!" zapraszamy w piątek (17.06) po godz. 18.05. Program poprowadzi Damian Sikorski.

mat.pras/aw

Czytaj także

"The Best Of Będzie Głośno!" - winylowy prezent od Czwórki

Ostatnia aktualizacja: 20.12.2021 06:00
8 października 2021 roku w sprzedaży pojawiło się kolejne wydawnictwo Agencji Muzycznej Polskiego Radia i pierwsza w historii płyta winylowa dokumentująca działania muzyczne Czwórki Polskiego Radia.
rozwiń zwiń

Czytaj także

Kowalski z krążkiem "Anomalie". "Marzenia się spełniają"

Ostatnia aktualizacja: 02.02.2022 19:24
- Ta płyta to dziesięć historii, które są dosłownie "wyjęte" z mojego życia. Ostatnie lata pełne były zmian i zawirowań, ale staram się je traktować jak lekcje i wyciągać z nich wnioski - tłumaczył aktor i wokalista Adi Kowalski.  
rozwiń zwiń