Dawid Karpiuk. Z Dziwną Wiosną i obok niej

Ostatnia aktualizacja: 18.08.2022 06:50
- Od dawna chciałem zrobić coś obok Dziwnej Wiosny. Nie po to, żeby uciekać od zespołu, ale żeby poszukać czegoś poza rock and rollem - tak o solowym singlu mówi Dawid Karpiuk.
Okładka płyty zespołu Dziwna Wiosna
Okładka płyty zespołu Dziwna WiosnaFoto: mat. promocyjne/Agora

Piosenka "Nie zrozumie nas" znalazła się na ścieżce dźwiękowej do filmu "Johnny" o ks. Janie Kaczkowskim. "Johnny" to poruszająca, oparta na prawdziwej historii opowieść o miłości do świata i drugiego człowieka oraz o tym, że każdy zasługuje na drugą szansę. Gdy Patryk (Piotr Trojan) dostaje ją od ks. Jana Kaczkowskiego (Dawid Ogrodnik) nie podejrzewa nawet jak odmieni to jego życie. Premiera kinowa filmu "Johnny" w reżyserii Daniela Jaroszka już 23 września 2022 Na co dzień Dawid Karpiuk jest liderem zespołu Dziwna Wiosna. To warszawskie trio grające "brudne i piękne rockowe piosenki". Gitarzysta i wokalista Dawid Karpiuk, perkusista Łukasz Moskal (Brodka, Sister Wood i jeszcze pół Polski) i basista Wojtek Traczyk (Maria Peszek, Gaba Kulka i "jeszcze sto pięćdziesiąt jazzowych składów, bo Wojtek najbardziej lubi jazz") zaczęli grać razem w 2018 roku jako Superhuman Like Brando. Nagrali jedną płytę, "która była tak dobra, że nikt o niej nie usłyszał". Wiosną 2020 roku, kiedy pandemia zamknęła miliardy ludzi w domach i pogrzebała stary świat, postanowili zacząć od nowa. Tak powstała Dziwna Wiosna. A Dawid Karpiuk pojawi się w studiu Czwórki o godz. 18.00

Po godz. 19.00 zapraszamy na spotkanie z Martą Zalewską, która zaprosi na koncert "Kulturalne dachowanie". Wydarzenie odbędzie się 28 sierpnia w Warszawie na Saskiej Kępie w Promie Kultury. Artystka opowie również o projektach muzycznych które stworzyła po wygranej w konkursie Czwórki "Wydaj płytę z Będzie Głośno!".

***

Na audycję Będzie głośno! zapraszamy w piątek (19.08) po godz. 18.05. Program poprowadzi Damian Sikorski.

kul


Czytaj także

"Rzeczy ostatnie". Polskie Znaki interpretują ludowe pieśni żałobne

Ostatnia aktualizacja: 11.04.2022 18:20
Polskie Znaki ratują pamięć polskich pieśni ludowych. - "Rzeczy ostatnie" to płyta, która, balansując na granicy tradycji i nowoczesności, opowiada o śmierci i przemijaniu - mówią Radek Łukasiewicz, Jarek Ważny i Janusz Zdunek. 
rozwiń zwiń
Czytaj także

Igo, nowy singiel i akcja "Hejt może zabić"

Ostatnia aktualizacja: 05.07.2022 15:35
- Chciałem by ten kawałek "To też o Tobie" był o czymś - mówi Igo o swoim najnowszym singlu. - Pomyślałem, żeby poruszyć jakiś problem i problem hejtu taki jest. Dotyka nas wszystkich na całym świecie bez wyjątku - dodaje i rozpoczyna akcję "Hejt może zabić".
rozwiń zwiń